Leverkusen - Wolfsburg 2:0Leverkusen si doma po letech poradil s Wolfsburgem a stále vede o 10 bodů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalisté Leverkusenu v německé lize porazili 2:0 Wolfsburg a po šesté výhře za sebou mají v čele tabulky náskok deseti bodů před Bayernem. Patrick Schick za domácí Bayer odehrál 76 minut, Adam Hložek nastoupil až v úplném závěru.

Fotbalisté Leverkusenu slaví další triumf.

Leverkusenu zápas usnadnilo vyloučení stopera Moritze Jenze, který dostal druhou žlutou kartu už v 28. minutě. Početní výhodu ještě v prvním poločase využil Nathan Tella a vítězství zpečetil v závěru Florian Wirtz.

Leverkusen v probíhající sezoně stále neprohrál a jeho série se natáhla na 36 zápasů, proti Wolfsburgu navíc doma uspěl poprvé od roku 2016. Hosté naopak protáhli čekání na vítězství, tři body v bundeslize naposledy získali v polovině prosince.

Frankfurt si poradil 3:1 Hoffenheimem a upevnil si šesté místo v tabulce, které jako poslední znamená účast v evropských pohárech. Hostující celek mu cestu za body výrazně usnadnil, protože utkání dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Hoffenheim, za který se David Jurásek dostal do hry až po přestávce, se ujal vedení v šesté minutě. Pak ale dostal červenou kartu John Brooks a Frankfurt početní výhodu využil k obratu. Hosté navíc v 78. minutě přišli po druhé žluté kartě ještě o Ozana Kabaka.

Frankfurt si připsal důležité body v boji o poháry, protože na šesté příčce odskočil sedmému Hoffenheimu na rozdíl sedmi bodů. Stejně je na tom sedmý Freiburg, který dnes uspěl v Bochumi (2:1) a dočkal se prvního vítězství po šesti kolech.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:
Bochum - Freiburg 1:2 (62. Ordets - 36. Eggestein, 53. Gregoritsch)
Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 3:1 (32. Koch, 50. Ebimbe, 64. Götze - 6. Brooks)
Leverkusen - Wolfsburg 2:0 (37. Tella, 86. Wirtz).