Vyloučení Krejčího očima komise: Hraniční situace, rozhodčí nechyboval

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hlavní událost fotbalového víkendu, zápas Plzně se Spartou (4:0), ovlivnila mimo jiné červená karta pro kapitána letenských Ladislava Krejčího. Podle komise rozhodčích byl stoper hostí vyloučen správně. „Z hlediska udělení osobního trestu šlo o hraniční situaci, nejednalo se o chybu rozhodčího,“ píše se v komuniké.

Moje pocity nejsou důležité, je to obrovské zklamání pro celou Spartu, říká Brian Priske. Náročný program není omluvou. Video: Sport.cz

Krejčí nejprve v nastavení první půle fauloval Tomáše Chorého, hlavní sudí Dalibor Černý ihned vytáhl žlutou kartu. Nikdo o správnosti verdiktu nepochyboval. Stejně se Černý zachoval i při druhém střetu Krejčího s Chorým, tentokrát v 52. minutě. Ke druhé žluté pak logicky musel vytáhnout i červenou. Sparťané kroutili hlavami, rozhodně nesouhlasili.

„Chorý si tam stihl dát nohu a myslím, že obě karty byly uděleny správně. Sparťané se vztekali, ale být ta druhá žlutá jako první, nikdo by nic neřekl,“ zhodnotil ve studiu O2TV expert a bývalý ligový fotbalista Antonín Rosa.

Také komise rozhodčích ve svém pondělním komuniké soudí podobně. „Rozhodčí udělil žlutou a následně červenou kartu za podražení soupeře zezadu v souboji o míč. Z hlediska udělení osobního trestu šlo o hraniční situaci, nejednalo se o chybu rozhodčího,“ zní rozhodnutí.

Tomáš Chorý to Vindahlovi vrátil za podzim. Bylo ve mně, jak přede mnou pumpoval. Video: Sport.cz

Naopak se chybovalo v Ostravě. Domácí Patrick Kpozo zasáhl v první půli ve vápně kopačkou do hlavy olomouckého Lukáše Vraštila a hlavní sudí Dominik Starý se šel podívat na video. Po přezkoumání situace nařídil penaltu a Sigma zvýšila na 2:0. „Rozhodčí na základě chybné intervence videorozhodčího nařídil pokutový kop. Nejednalo se o jednoznačnou situaci, VAR neměl intervenovat,“ vysvětluje komise.

Videorozhodčí neměl zasahovat ani poté, co stoper Sigmy Jakub Pokorný v 78. minutě lehce přidržel ve vápně domácího Davida Lischku. Starý znovu po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil penaltu, kterou Ewerton nejdříve neproměnil, ale z dorážky snížil na konečných 1:2. „Nejednalo se o jednoznačnou situaci, VAR neměl intervenovat,“ hlásí komise.

A poslední probíraná situace. Ve východočeském derby na půdě Hradce Králové rozhodčí Karel Rouček správně nenařídil penaltu za ruku domácího Jakuba Klímy ve vápně. „Hráč domácího družstva zahrál rukou po neočekávaném odrazu míče od vlastního spoluhráče. O přestupek se tedy nejednalo, VAR správně neintervenoval,“ uvedla komise. Hradec porazil nepříliš nebezpečné Pardubice nakonec 2:0.