Chelsea v duelu týmů ze středu tabulky porazila 3:2 Newcastle

foto Utkání 28. kola anglické fotbalové ligy Chelsea - Newcastle, 11. března 2024. Nicolas Jackson z domácího londýnského celku se raduje ze svého gólu se spoluhráči.

Londýn - Jedenáctá Chelsea porazila v dohrávce 28. kola anglické fotbalové ligy 3:2 desátý Newcastle a přiblížila se mu v tabulce na rozdíl bodu. Londýnský tým má navíc zápas k dobru a tříbodovou ztrátu na osmý Brighton.

Chelsea, která v přechozích dvou zápasech remizovala, nasměroval za výhrou v 6. minutě Nicolas Jackson tečí patičkou střely Colea Parmera. Krátce před pauzou vyrovnal elegantním obstřelem Alexander Isak a dvanáctou brankou potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu v sezoně.

Po hodině hry naopak nejlepší střelec Chelsea Palmer svým 11. gólem v ročníku poslal "Blues" znovu do vedení, které v 76. minutě zvýšil po důrazném průniku a kličce brankáři Martinu Dúbravkovi střídající Mychajlo Mudryk. V poslední minutě snížil tvrdou ranou k bližší tyči Jacob Murphy, ale na vyrovnání už hosté nedosáhli.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Chelsea - Newcastle 3:2 (6. Jackson, 58. Palmer, 76. Mudryk - 43. Isak, 90. Murphy).