Florbalisté mistrovských Střešovic na úvod čtvrtfinále porazili Českou Lípu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Florbalisté úřadujícího mistra a vítěze základní části Tatranu Střešovice zahájili čtvrtfinále play off superligy výhrou nad Českou Lípou 11:4. Naopak poražený finalista z loňska, Vítkovice, na úvod podlehl doma Bohemians 1:3. Druhý tým dlouhodobé části, Mladá Boleslav, vyhrál jednoznačně nad Libercem 10:1 a čtvrtý Chodov zdolal v pražském derby Spartu 8:4. Série na čtyři vítězné zápasy pokračují na stejných místech ve středu.

Florbalisté Tatranu Střešovice – ilustrační foto

Tatran sice s Českou Lípou, která v osmifinále vyřadila FBC Ostrava, po první třetině prohrával 2:3, ale zbytek utkání ovládl. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl Matěj Havlas, dvěma trefami a přihrávkou Tomáš Hanák a dvakrát skóroval Milan Meliš.

Vítkovice sice dostal už po 33 sekundách do vedení Ondřej Sidunov, ale za 62 vteřin odpověděl Vojtěch Bílek a v čase 20:32 otočil stav Ondřej Kawulok. V 54. minutě pečetil výsledek nejlepší střelec základní části Jaroslav Petrák.

K vítězství Mladé Boleslavi nad Libercem, jenž v osmifinále vyřadil Sokol Královské Vinohrady, pomohl brankou a třemi přihrávkami Jakub Bína. Dvakrát skórovali Jan Zoufalý a Martin Tokoš.

V barvách Chodova zazářil pěti body za čtyři trefy a asistenci Marek Vávra a bilanci 1+2 měl kapitán Tom Ondrušek a Mikuláš Komárek. Za poražené zaznamenal gól a přihrávku vítěz produktivity v základní části Jiří Curney.

Livesport superliga florbalistů – čtvrtfinále play off; 1. zápasy:
1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Sidunov – 2. Bílek, 21. Kawulok, 54. J. Petrák.
Mladá Boleslav – FBC Liberec 10:1 (2:0, 6:1, 2:0)
Branky: 13. a 37. Zoufalý, 24. a 60. Tokoš, 7. Vařecha, 31. J. Bína, 32. Delong, 37. Tomašík, 39. Sládek, 58. Šourek – 23. Pařízek.
Chodov – Sparta Praha 8:4 (3:2, 1:1, 4:1)
Branky: 20., 48., 59. a 60. M. Vávra, 5. Ondrušek, 19. Matoušek, 30. Komárek, 43. J. Bauer – 3. Curney, 17. Peška, 34. Pruner, 59. Košir.
Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 11:4 (2:3, 6:1, 3:0)
Branky: 27. a 52. Meliš, 53. a 57. T. Hanák, 15. Marek Beneš, 19. Kreysa, 22. J. Boček, 25. Kisugite, 27. vlastní Jirsa, 30. Tlapák, 33. Havlas – 8. a 35. Krajcigr, 10. Kouba, 18. Trčka.