Oslabený Boston porazil v NBA Utah, Tatum dal 38 bodů

foto Utkání basketbalové NBA Utah - Boston, 12. března 2024. Zleva Jayson Tatum z Bostonu a Collin Sexton z Utahu.

New York - Basketbalisté Bostonu porazili v NBA Utah 123:107 a připsali si třetí výhru za sebou a osmou z posledních deseti utkání. Hvězdou Celtics, kteří postrádali Jaylena Browna nebo Kristapse Porzingise, byl Jayson Tatum s 38 body a šesti doskoky. Zatímco lídr Východní konference nezaváhal, druhé Milwaukee prohrálo v Sacramentu 94:129. Kings porazili Bucks poprvé po osmi letech.

Boston jen za první čtvrtinu nasázel Utahu 44 bodů a klíčovou poslední část ovládl 25:16. Hráči Jazz se ve třetí čtvrtině dostali na rozdíl dvou bodů, Celtics nicméně odpověděli rozhodující šňůrou 20:0. Druhým nejlepším střelcem vítězů byl s 24 body Derrick White.

"Hrajeme spoustu zápasů, takže je jasné, že nebudeme perfektní každý večer. Ale musíte si zvyknout a věřit, že budete mít víc dobrých dnů než špatných," řekl Tatum. Celtics při střelbě trojek dosáhli úspěšnosti 41 procent a soupeře přehráli 22:8 na body z druhých šancí. Utah, který postrádal svého nejlepšího střelce Lauriho Markkanena, vedl Keyonte George s 26 body.

Sacramento ukončilo sérii 15 porážek s Milwaukee a Bucks zdolalo poprvé od 1. února 2016. "Odvedli jsme skvělou práci v defenzivě, což pohánělo náš útok. Ano, dali jsme téměř 130 bodů, ale myslím si, že jsme odvedli celkově velmi komplexní výkon," řekl De’Aaron Fox, který nastřádal 29 bodů a sedm asistencí. Dalších 22 bodů, 11 doskoků a osm přihrávek přidal Domantas Sabonis.

Milwaukee držel s 30 body a 13 doskoky Janis Adetokunbo, dalším oporám se však nedařilo. Damian Lillard měl jen 10 bodů, když za 33 minut trefil pouhé dvě z 12 střel, Malik Beasley měl bodů 11.

V tabulce Západní konference se na vedoucí Oklahomu City dotáhla Minnesota, jež vyhrála v hale Los Angeles Clippers 118:100. Dotahovala přitom ztrátu až 22 bodů. Druhý poločase ale Wolves ovládli 63:37. Zazářil Anthony Edwards, jenž nasbíral 37 bodů, 28 bodů přidal Nickeil Alexander-Walker.

Clippers spoléhali na Paula George s 22 body, kvůli zranění zad nicméně ještě v prvním poločase odstoupil Kawhi Leonard. Odehrál jen 12 minut. Na druhé straně si poranil žebro francouzský pivot Rudy Gobert, do té doby se dostal na osm bodů a 11 doskoků.

Oklahoma City doma podlehla Indianě 111:121. Nepomohlo jí ani 30 bodů či 10 doskoků Shaie Gilgeouse-Alexandera. V dresu Pacers se blýskl 24 body Myles Turner a každý člen základní sestavy hostů nasbíral aspoň 14 bodů.

Nejvyrovnanější duel v úterý odehráli basketbalisté Houstonu se San Antoniem, hostující Rockets uspěli i díky šestkám v závěru 103:101. Vedl je s 21 body Fred VanVleet. V dresu San Antonia předvedl double double Victor Wembanyama s 13 body a 10 doskoky.

Výsledky úterních zápasů NBA:

LA Clippers - Minnesota 100:118, Memphis - Washington 109:97, New York - Philadelphia 106:79, Oklahoma City - Indiana 111:121, Sacramento - Milwaukee 129:94, San Antonio - Houston 101:103, Utah - Boston 107:123.

Oklahoma City65452069,2
3.Minnesota66452168,2