FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Boleslav ovládla i druhé čtvrtfinále nad Libercem, Hanák řídil výhru Střešovic

Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice zvládli i druhé domácí utkání čtvrtfinále play-off superligy a vyhráli nad Českou Lípou 7:3. Pěti góly se pod to podepsal Tomáš Hanák. Vedení 2:0 na zápasy si zajistily také Mladá Boleslav vítězstvím nad Libercem 9:8 a Chodov po výsledku 4:2 v pražském derby se Spartou. Úřadující vicemistr Vítkovice vyrovnal na 1:1 na utkání díky výhře 6:1 nad Bohemians.

Předvýběr.CZ Florbal MB - FBC Liberec

Česká Lípa v Praze držela krok do poloviny zápasu. Za stavu 3:3 ale v čase 31:03 dal svůj třetí gól v utkání Hanák a vstřelil nakonec vítěznou branku. Hned za 33 sekund navíc využil přesilovou hru a v 37. minutě dovršil svou kanonádu. V závěru ještě pečetil výsledek Michal Antonín Malhocký.

Mladá Boleslav se po úterní výhře 10:1 s Libercem na další úspěch nadřela. Přestřelku rozuzlil v čase 59:08 Martin Tokoš, který se prosadil 17 sekund po vyrovnání Prokopa Ferdana na 8:8. Hattrickem pomohl k vítězství Dominik Beneš, po dvou gólech a jedné asistenci si připsali Tokoš a Milan Tomašík. Stejnou bilanci měli za poražené Ferdan a Vojtěch Wiener.

Chodov vedl po 41 sekundách díky brance Marka Vávry. Za 28 sekund sice odpověděl Matěj Pruner, ale ve 14. minutě vrátil domácím náskok kapitán Tom Ondrušek. Ve druhé třetině pojistili náskok Martin Skřivánek s Antonínem Votavou. Za Spartu už jen zkorigoval stav Matěj Čermák.

Bohemians sice vedli v Ostravě od 19. minuty po brance nejlepšího střelce základní části Jaroslava Petráka, ale domácí mezi 25. a 37. minutou otočili stav díky gólům Marka Matejčíka, Ondřeje Sidunova, Rostislava Gattnara v přesilovce a Jakuba Hubálka. V závěrečné části ještě zvýraznili rozdíl Matyáš Šindler a Adam Šmíd.

Výsledky:

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Branky: 25. Matejčík, 30. Sidunov, 32. R. Gattnar, 37. Hubálek, 52. Šindler, 56. A. Šmíd – 19. J. Petrák. Stav série: 1:1.

Mladá Boleslav – FBC Liberec 9:8 (1:2, 4:3, 4:3)

Branky: 19., 31. a 34. D. Beneš, 32. a 60. Tokoš, 34. a 58. Tomašík, 43. Suchánek, 56. Delong – 5. a 48. Wiener, 16. a 59. P. Ferdan, 23. Korych, 30. Rozkovec, 33. Jakub Kopecký, 53. Stýblo. Stav série: 2:0.

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 7:3 (3:2, 3:1, 1:0)

Branky: 9., 16., 32., 32. a 37. T. Hanák, 4. Šindelář, 58. Malhocký – 4. Trčka, 12. Vavruška z tr. střílení, 28. Krajcigr. Stav série: 2:0.

Chodov – Sparta Praha 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky: 1. M. Vávra, 14. Ondrušek, 27. Skřivánek, 39. Votava – 2. Pruner, 42. Matěj Čermák. Stav série: 2:0.