FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Florbalisté mistrovských Střešovic a Mladé Boleslavi rychle postoupili do semifinále

Florbalisté mistrovského Tatranu Střešovice a Mladé Boleslavi postoupili do semifinále superligy. Střešovice, které ovládly stejně jako loni základní část a budou si vybírat soupeře, dovršily postup v nejkratší možné době výhrou v České Lípě 6:2. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci 10:5. Chodov také sahal po postupu, ale nakonec prohrál v pražském derby na hřišti Sparty 7:8 po samostatných nájezdech. Bohemians díky domácí výhře nad Vítkovicemi 9:4 vyrovnali na 2:2 na utkání.

Radost florbalistů Střešovic

Tatran vykročil za vítězstvím rázně už v první třetině, kterou díky brankám Martina Kisugiteho, Martina Šindeláře, Filipa Eliáše a Milana Meliše v přesilovce vyhrál 4:0. V druhé části zvýšil Tomáš Hanák. V závěrečné třetině na snížení Daniela Kellermanna odpověděl druhým gólem v utkání Meliš a výsledek už jen zkorigoval Tomáš Pšenička.

Na postupové výhře Mladé Boleslavi, která postoupila do semifinále pojedenácté za sebou, se podílel třemi body za dvě branky a jednu asistenci Martin Tokoš. Dvakrát skóroval za vítěze také Ronald Gašparík a po jedné trefě a dvou přihrávkách si připsali Adam Delong a Milan Tomašík. Za Liberec dali po dvou brankách Vojtěch Wiener a Jakub Faksa.

Sparta prohrávala s Chodovem po dvou třetinách 3:7, ale díky brance Lukáše Ujhelyiho vteřinu před koncem třetí třetiny si vynutila prodloužení. V rozstřelu po třech sériích měla manko 0:2, přesto dokázala odvrátit vyřazení. V 11. sérii rozhodl svým třetím úspěšným pokusem v nájezdech Matěj Čermák. Shodně dvěma góly a stejný počtem asistencí se podíleli na výhře Mikuláš Krbec se Slovincem Robertem Koširem. Chodovu nestačily ani čtyři body za branku a tři přihrávky Marka Vávry. V úterý má Chodov další možnost rozhodnout doma.

Bohemians po dvou porážkách za sebou dokázali Vítkovice zdolat. Shodně dvěma góly a jednou asistencí k tomu přispěli Jakub Buršík a Ondřej Kawulok. Hrát se tak bude určitě nejen v úterý v Ostravě, ale i ve čtvrtek v Praze.

Superliga florbalistů – čtvrtfinále play-off, 4. zápasy:

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 9:4 (1:0, 6:0, 2:4)
Branky: 22. a 35. Buršík, 24. a 34. Kawulok, 6. Brynda, 30. Batkovič, 37. P. Šebek, 49. M. Krebner, 50. T. Trnka – 49. Hubálek, 50. R. Gattnar, 55. Šindler, 57. Palčinský. Stav série: 2:2.

FBC Liberec – Mladá Boleslav 5:10 (1:2, 3:3, 1:5)
Branky: 4. a 35. Wiener, 32. a 44. Faksa, 35. Jakub Kopecký – 18. a 60. Gašparík, 19. a 58. Tokoš, 32. D. Beneš, 36. Punčochář, 40. Tomašík, 41. Suchánek, 49. Zakonov, 53. Delong. Konečný stav série: 0:4.

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 2:6 (0:4, 0:1, 2:1)
Branky: 45. D. Kellermann, 58. Pšenička – 20. a 47. Meliš, 5. Kisugite, 14. Šindelář, 16. F. Eliáš, 34. T. Hanák. Konečný stav série: 0:4.

Sparta Praha – Chodov 8:7 po sam. nájezdech (2:3, 1:4, 4:0 - 0:0)
Branky: 3. a 50. Košir, 10. a 27. M. Krbec, 50. a rozhodující sam. nájezd Matěj Čermák, 41. M. Pražan, 60. L. Ujhelyi – 21. a 25. Komárek, 15. M. Vávra, 16. Skřivánek, 20. Matoušek, 21. Vošta, 34. J. Bauer. Stav série: 1:3.