Florbalisté Chodova postoupili do semifinále, Vítkovice mají mečbol

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Florbalisté Chodova porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání superligy doma v pražském derby Spartu 5:3, ovládli sérii 4:1 na zápasy a poprvé po třech letech postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. V semifinále doplnili mistrovský Tatran Střešovice a Mladou Boleslav. Vítkovice zdolaly Bohemians 6:5 a jedna výhra je dělí od sedmnácté semifinálové účasti za sebou. Rozhodnout mohou svěřenci trenérů Daniela Folty a Tomáše Martiníka ve čtvrtek v Praze.

Ilustrační foto.

Chodov sahal po postupu už v neděli na hřišti Sparty, kde vedl 7:3, ale domácí vyrovnali kontroverzní brankou v čase 59:59. Sudí Filip Drápal a Jakub Pospíšil předtím zastavili hru v čase 59:56, ale na časomíře svítilo o sekundu více. Časoměřiči rozhodčí řekli, aby ji pustil se sekundovým zpožděním, ale došlo k tomu později, takže gól Lukáše Ujhelyiho ve skutečnosti padl po delší době než čtyř sekundách. Sparta nakonec zvítězila po nájezdech a vynutila pátý duel.

„Vzniklá situace nás samozřejmě mrzí, protože hází stín na regulérnost tohoto utkání. Chápeme problém s nepřehledností situace na konci základní hrací doby. Bohužel došlo k chybnému vyhodnocení, kdy by bylo správné ze strany rozhodčích trvat na vrácení času na časomíře místo pouhého pozdržení časoměřičem,“ uvedl předseda Komise rozhodčích a delegátů Českého florbalu Petr Galasovský.

„Rozhodující moment je i dle videa záležitostí desetin vteřiny až vteřiny od zmíněného času 19:56 a bohužel nešlo již zpětně zkoumat, zda obsluha časomíry pochybila, zejména když dostala pokyn pozdržet o vteřinu spuštění. Mrzí nás, že chyba neposunout časomíru vede k současným diskusím o regulérnosti gólu a pokračování série. Rozhodčí jsme instruovali, aby trvali na tom, že v podobných momentech se čas fyzicky vrátí na časomíře. Zároveň jsme vydali doporučení, aby veškeré úpravy času oznamoval hlasatel divákům, díky čemuž se předejde zbytečným dohadům,“ dodal Galasovský.

Dnes lépe začala Sparta, kterou dostal ve 3. minutě do vedení Slovinec Robert Košir. Na konci první třetiny otočili skóre během 86 sekund Tom Ondrušek s Markem Vávrou.

Po 69 vteřinách druhé části odpověděl Matěj Čermák a Spartu před polovinou utkání zase posunul do náskoku Košir. V 48. minutě ale zahájil obrat Marek Matoušek, v čase 56:48 rozhodl Martin Skřivánek a výsledek ještě pečetil Ondřej Vošta.

Vítkovice dostal v polovině úvodní části do vedení Lukáš Hájek, ve 14. minutě zvýšil Rostislav Gattnar a v čase 30:13 upravil jeho bratr Martin na 3:0. Ve 32. minutě během 43 sekund snížili na rozdíl jednoho gólu Jan Malič s Karlem Petrákem. Ještě ve druhé části vrátil Ostravanům dvoubrankový náskok Adam Zubek.

Ve třetí třetině na zkorigování stavu Ondřeje Kawuloka odpověděl Michal Pažák. Vzápětí ale skóroval Šimon Bartovič v 56. minutě v přesilové hře vyrovnal svým druhým gólem v utkání Karel Petrák. Za 19 sekund ale rozhodl Marek Matejčík.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play off, 5. zápasy:
1. SC Vítkovice - FbŠ Bohemians 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)
Branky: 11. L. Hájek, 14. R. Gattnar, 31. M. Gattnar, 39. Zubek, 48. Pažák, 57. Matejčík - 32. a 56. K. Petrák, 32. Malič, 45. Kawulok, 49. Batkovič. Stav série: 3:2.
Chodov - Sparta Praha 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
Branky: 18. Ondrušek, 19. M. Vávra, 48. Matoušek, 57. Skřivánek, 60. Vošta - 3. a 28. Košir, 22. Matěj Čermák. Konečný stav série: 4:1.
Livesport superliga flobalistů - 1. kolo play down, 5. zápas:
FB Hurrican Karlovy Vary - Butchis 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)
Branky: 15. Zahraj, 37. Pícha, 47. M. Klápa, 57. Brautfeger, 59. Kún, 60. Strachota - 13. Š. Novák, 31. Waldhauser, 34. Maňour. Konečný stav série: 4:1.