Sokolský zpravodaj

Beers a Grotts si pojistili čelo Cape Epic, Stošek s Vakočem poskočili opět na osmou příčku

Ovládnutím šesté etapy závodu dvojic na horských kolech Cape Epic si bikeři Matthew Beers a Howard Grotts pojistili před nedělní závěrečnou částí vedení v průběžném pořadí. V Jihoafrické republice nejlépe z českých reprezentantů dojeli Martin Stošek a Petr Vakoč. Svým 19. místem si polepšili a vrátili se v celkovém hodnocení na osmou pozici.

Ohlasy Stoška s Vakočem po 6. etapě Cape Epic

Domácí favorit Beers s americkým kolegou Grottsem vyhráli 87 km dlouhou etapu s převýšením 2300 metrů s náskokem 41 sekund před italskou dvojicí Fabian Rabensteiner, Samuele Porro.

Dvojnásobný vítěz Cape Epic Švýcar Nino Schurter po pádu dojel s Dánem Sebastianem Finim devátý se ztrátou přes šest minut a jejich manko na druhém místě průběžného pořadí narostlo na téměř devět a půl minuty.

Vicemistr světa v maratonu Stošek s bývalým elitním silničářem Vakočem ztrácejí už přes hodinu. Druhý zbývající český pár Lubomír Petruš, Karel Hník je na 17. místě.