Zacha připravil v NHL jediný gól Bostonu a pokořil hranici padesáti bodů

foto Utkání hokejové NHL Tampa Bay - Boston, 28. března 2024. Útočník Bruins David Pastrňák (na ledě) naráží do domácího brankáře Andreje Vasilevského, vpravo je Darren Raddysh.

New York - Pavel Zacha přihrál v NHL na jediný gól hokejistů Bostonu při prohře 1:3 na ledě Tampy Bay. Český útočník nasbíral v soutěži podruhé 50 bodů (18+32). V druhém středečním utkání zvítězila Ottawa 6:2 v Buffalu. Kanadský klub položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládl 5:0.

Fotogalerie

Tampu Bay dostal v 11. minutě do vedení Mitchell Chaffee. Boston odpověděl ještě v první třetině. Zacha získal puk u zadního mantinelu, rychle jej přistrčil bekhendem pod sebe a Danton Heinen vyrovnal střelou z prostoru před brankou.

Zacha tak i ve druhé sezoně v Bostonu překonal hranici 50 bodů a je v soutěži třetím nejproduktivnějším českým hokejistou za spoluhráčem Davidem Pastrňákem (45+56) a Martinem Nečasem z Caroliny (22+29). Brněnský rodák může v posledních osmi zápasech základní části ještě atakovat výkon z minulého ročníku, kdy nasbíral 57 bodů za 21 branek a 36 přihrávek.

Zápas rozhodl Brayden Point, který ve 26. minutě obkroužil branku a zasunul kotouč u pravé tyčky do branky. Výhru pojistil Nikita Kučerov při hře hostů bez gólmana. Ruský útočník se 124. bodem (42+82) dostal do čela produktivity soutěže před Nathana MacKinnona z Colorada.

"Nehráli jsme svůj nejlepší hokej a výhru jsme si nezasloužili. Výsledek je takový, jaký měl být," uznal Pastrňák. "Nešly nám přesilovky a při hře šest na pět jsme se ani nemohli pořádně dostat do pásma. Je to těžká porážka," doplnil.

Tampa Bay získala v posledních osmi zápasech 15 z 16 možných bodů. Ve Východní konferenci zvýšila svůj náskok na Detroit, první nepostupující tým do play off, na osm bodů. Boston, který o den dříve porazil Floridu, nevyužil možnost vrátit se do čela NHL.

"Nasazení a emoce nebyly takové jako v minulém zápase," řekl trenér Bostonu Jim Montgomery. "Napadali lépe, a proto trávili v útočném pásmu více času než my. Dali i hezký druhý gól, ale zase šlo o důsledek našeho mizerného napadání," uvedl.

Ottawa vedla už v deváté minutě o čtyři góly a vyhnala na střídačku brankáře Ukko-Pekku Luukkonena. Buffalo zkorigovalo skóre v prostřední části dvěma trefami. Poslední slovo měl v 57. minutě Shane Pinto, který při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru a za svůj výkon (1+3) byl zvolen první hvězdou zápasu.

"Byl jsem v šoku. Nastoupili na nás a nenašli jsme odpověď," řekl Connor Clifton, autor druhé branky Buffala. "Hráli jsme individualisticky, bezstarostně. Nechávali jsme soupeři hodně prostoru a první třetina udala ráz celému zápasu. Jsem zklamaný, že jsme nechali Upieho (Luukkonena) ve štychu. Podržel nás v mnoha zápasech a nevrátili jsme mu to," mrzelo jej.

V sestavě Buffala scházel Lukáš Rousek, který v předchozích dvou zápasech bodoval. Český útočník se zranil na tréninku a měl by týmu chybět pár dní. Na opačné straně se během deseti minut na ledě neprosadil Dominik Kubalík.

NHL:

Buffalo - Ottawa 2:6 (0:5, 2:0, 0:1)

Branky: 23. Peterka, 34. Clifton - 3. Zub, 5. Katchouk, 7. Batherson, 9. Chychrun, 20. B. Tkachuk, 57. Pinto. Střely na branku: 36:42. Diváci: 14.583. Hvězdy zápasu: 1. Pinto, 2. Katchouk, 3. Korpisalo (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Boston 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Chaffee, 27. Point, 60. Kučerov - 18. Heinen (Zacha). Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Chaffee, 3. Point (všichni Tampa Bay).

5.St. Louis7238430208:21780
6.Minnesota7134928220:23077