Lidovky.cz

Sport

Zacha asistoval u jediné trefy Bostonu, Ottawa deklasovala Buffalo

David Pastrňák (vpravo) z Bostonu a Brandon Hagel z Tampy. foto: AP

Hokejisté Tampy Bay dokázali bodovat už v osmém zápase NHL za sebou. Naposledy porazili 3:1 Boston, u jehož jediné trefy si připsal asistenci český útočník Pavel Zacha. Čerstvý stovkař David Pastrňák tentokrát další bod nepřidal. V dalším středečním zápase Ottawa roznesla 6:2 domácí Buffalo.
  7:27aktualizováno  7:43

V případě středeční výhry na ledě Tampy mohl být Boston druhým celkem letošní sezony NHL s definitivní jistotou účasti v play off. Na Rangers však tým české hvězdy Davida Pastrňáka (22:43, +/-: 0, 2 střely) tentokrát navázat nedokázal poté, co Lightning uspěli 3:1.

Domácí šli do vedení v 11. minutě trefou Mitchella Chaffeeho. Od 18. minuty se však začínalo od znova. Pavel Zacha (19:43, 0+1, +/-: 0, 2 střely) totiž od zadního mantinelu pohotově našel před bránou Dantona Heinena - 1:1. 26letý centr tak den po pokoření stovky Pastrňákem zaokrouhlil svou bodovou sbírku na 50 zápisů (18+32). V dosavadní kariéře NHL se přes danou metu dostal podruhé, loni se zastavil na 57 bodech (21+36).

Zpátky na stranu Tampy otočil vývoj v 27. minutě člen elitní formace Brayden Point, jenž uspěl po výpadu zpoza brány. Poslední slovo v zápase si vzal v samém závěru střelou do prázdné brány Bostonu produktivní Nikita Kučerov, díky čemuž se 124. bodem sezony odpoutal od Nathana MacKinnona (123 bodů) z Colorada na čele bodování soutěže.

O vítězi zápasu mezi Buffalem a Ottawou bylo jasnou už po první třetině, ve které hosté z Kanady nasázeli soupeři pět branek. Prosadili se Zub, Katchouk, Batherson, Chychrun a kapitán Brady Tkachuk.

Ve druhém dějství Sabres alespoň zmírnili hrozivé skóre trefami JJ Peterky a obránce Cliftona, drama se již ale nekonalo. V závěrečném dějství Senators s českým útočníkem Dominikem Kubalíkem (10:51, +/-: 0, 3 střely) v sestavě ještě potvrdili výhru šestou brankou, když se do prázdné klece prosadil Shane Pinto.

Výsledky

NHL
28. 3. 2024 0:30
Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning : Boston Bruins Boston Bruins 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Sestavy:
Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Dumba, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
Sestavy:
Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Peeke, H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.

Rozhodčí: Nicholson, Luxmore – Gawryletz, Kovachik

Počet diváků: 19 092

NHL
28. 3. 2024 0:00
Buffalo Sabres Buffalo Sabres : Ottawa Senators Ottawa Senators 2:6 (0:5, 2:0, 0:1)