Panorama

Nečas si v NHL připsal 23. gól v sezoně, brankáři Mrázek a Dostál neodvrátili porážku

Střelecké konto Martina Nečase se v NHL opět rozrostlo. Český útočník totiž skóroval a přispěl k vítězství Caroliny 4:0 nad Detroitem. Brankář Petr Mrázek chytil 32 z 34 pokusů, ale s Chicagem podlehl v Ottawě 0:2. Anaheimu nestačilo ani 24 zákroků Lukáše Dostála a prohrálo na ledě Seattlu 2:4. Toronto naopak i díky asistenci Davida Kämpfa zdolalo doma Washington 5:1 a Jan Rutta přihrál na jedinou trefu San Jose, které padlo v Minnesotě 1:3.

Martin Nečas
zdroj: Reuters

Carolina – Detroit 4:0

Carolina vstřelila všechny góly v prostřední třetině. Nečas zvýšil na 3:0 střelou bez přípravy z levého kruhu a připsal si 23. branku v sezoně. Po třech bodech získali Seth Jarvis a Sebastian Aho. Oba jednou skórovali a dva góly připravili.

Brankář Frederik Andersen zastavil 24 střel a Hurricanes si i proto výhrou zajistili účast v play-off, ve kterém pod vedením trenéra Roda Brind’Amoura nechyběli ani jednou v posledních šesti sezonách.

"Je to trochu přehlíženo, ale nesmíme zapomínat, jak těžké je neustále dosahovat účasti v play-off. Navíc se nám to povedlo osm zápasů před koncem základní části, což je působivé," pochválil kouč Caroliny své mužstvo.

Detroit zůstal ve Východní konferenci díky prohře Washingtonu dva body za postupovou osmičkou. Šanci na play-off zvýšili New York Islanders, kteří mají už jen čtyřbodové manko na poslední divokou kartu po výhře 3:2 na ledě Floridy. Boston sice ve čtvrtek nehrál, ale porážka Philadelphie 1:4 v Montrealu mu zaručila účast ve vyřazovací fázi.

Ottawa – Chicago 2:0

Mrázek inkasoval oba góly v úvodních sedmi minutách. Už po 36 sekundách se prosadil dokonce v oslabení Claude Giroux střelou z mezikruží. Druhou trefu přidal Parker Kelly, jehož nahození od levého mantinelu si srazil do vlastní sítě Nikita Zajcev. Na druhé straně Anton Forsberg neinkasoval z 19 střel a byl zvolen první hvězdou zápasu.

"Nevyrovnali jsme se soupeři v nasazení. Přebruslil nás, přehrál," vysvětlil trenér Chicaga Luke Richardson. "Ottawa byla pořád o krok před námi. Petr nás sice podržel a dál nám šanci, abychom se vrátili do zápasu. Ale nefungovaly nám ani přesilové hry, které jsme měli v předchozích zápasech velmi dobré," doplnil.

Seattle – Anaheim 4:2

Seattle otevřel skóre zhruba v polovině zápasu, Dostála překonal z dorážky Jaden Schwartz. Anaheim otočil na začátku třetí třetiny, když v oslabení udeřili dokonce dvakrát. Během 44 sekund se prosadili Isac Lundeström a Jakob Silfverberg.

Seattle se ale z šoku oklepal a strhl výhru na svou stranu i díky dvěma využitým přesilovým hrám. Andre Burakovsky vyrovnal tvrdou ranou zpoza mezikruží a z podobného místa vyzrál na českého strážce svatyně i Tye Kartye. Výhru pojistil tečí Matty Beniers.

"Slepené góly mohly mít katastrofální dopad na výsledek. Naštěstí jsme dostali další šanci a přesilovkové formace se vykoupily," pronesl trenér Seattlu Dave Hakstol.

Toronto – Washington 5:1

Toronto po Kämpfově akci odpovědělo na kontaktní gól Washingtonu. Český útočník vystřelil z levého kruhu a sražený puk doklepl do prázdné branky Connor Dewar. Hlavním strůjcem výhry byl Tyler Bertuzzi s dvěma trefami.

Minnesota – San Jose 3:1

Rutta bodoval ve druhém utkání za sebou. Český obránce přihrávkou z vlastního pásma založil přečíslení tři na jednoho, z něhož vyrovnal v polovině zápasu Mikael Granlund. Už po 18 sekundách závěrečné třetiny ale vrátil Minnesotě vedení Matt Boldy, první hvězda duelu. San Jose při risku bez gólmana inkasovalo potřetí a prohrálo podeváté v řadě.

Arizona – Nashville 8:4

Nashville neprotáhl bodovou sérii na 19 zápasů, čímž by se stal patnáctým týmem v historii soutěže s tak dlouhou šňůrou. Predators padli na ledě Arizony 4:8, přestože dobře začali a vedli v 6. minutě už 2:0 po gólech Jasona Zuckera. Kanonádu Coyotes řídil Logan Cooley. Trojka draftu 2022 nasázela svůj první hattrick v NHL.

NHL:

Toronto – Washington 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky:
21. a 51. Bertuzzi, 10. Giordano, 32. Dewar (Kämpf), 42. McMann – 26. Dowd. Střely na branku: 48:24. Diváci: 18 577. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. McMann, 3. Giordano (všichni Toronto).

Montreal – Philadelphia 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Suzuki, 17. Ylönen, 58. Armia, 60. Evans – 59. Tippett. Střely na branku: 17:30. Diváci: 21 205. Hvězdy zápasu: 1. Primeau, 2. Suzuki, 3. Savard (všichni Montreal).

Ottawa – Chicago 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 1. Giroux, 7. Kelly. Střely na branku: 34:19. Petr Mrázek odchytal za Chicago 57:31 minuty, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Diváci: 19 292. Hvězdy zápasu: 1. A. Forsberg, 2. Kelly, 3. Sanderson (všichni Ottawa).

Florida – NY Islanders 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky:
9. Tarasenko, 27. Barkov – 14. Pulock, 29. Barzal, 31. Pageau. Střely na branku: 28:24. Diváci: 19 201. Hvězdy zápasu: 1. Pageau (NY Islanders), 2. Barkov (Florida), 3. Cizikas (NY Islanders).

Pittsburgh – Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 30. a 37. Malkin, 41. O’Connor – 26. Olivier, 34. Sillinger. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18 191. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. O´Connor, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Carolina – Detroit 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky: 25. Aho, 26. Jarvis, 31. Nečas, 37. Skjei. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 906. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Andersen, 3. Aho (všichni Carolina).

St. Louis – Calgary 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 29. a 59. Bučněvič, 14. Bolduc, 24. Neighbours, 43. Saad – 15. a 37. Kuzmenko, 19. Huberdeau. Střely na branku: 19:28. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Neighbours, 2. Saad (oba St. Louis), 3. Kuzmenko (Calgary).

Minnesota – San Jose 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 17. Eriksson Ek, 41. Boldy, 60. Hartman – 30. Granlund (Rutta). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 589. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Kaprizov, 3. Gustavsson (všichni Minnesota).

Winnipeg – Vegas 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 24. Monahan – 55. a 59. Barbašev, 16. Dorofeyev, 60. Eichel. Střely na branku: 40:27. Diváci: 15 225. Hvězdy zápasu: 1. L. Thompson (Vegas), 2. Morrissey (Winnipeg), 3. Barbašev (Vegas).

Colorado – NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0)
Branky: 40. Mittelstadt, 53. D. Toews - 43. Kakko, 50. Kreider, rozhodující sam. nájezd Panarin. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18 130. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. D. Toews (Colorado), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

Edmonton – Los Angeles 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 6. McDavid, 40. Henrique, 46. Bouchard, 60. Ceci – 54. Kalijev. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. S. Skinner, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

Seattle – Anaheim 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 30. Schwartz, 47. Burakovsky, 54. Kartye, 56. Beniers – 43. Lundeström, 43. Silfverberg. Střely na branku: 28:23. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 58:41 minuty, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Kartye, 2. Burakovsky, 3. McCann (všichni Seattle).

Vancouver – Dallas 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 28. J. Miller – 19. Hintz, 57. Benn, 58. J. Robertson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 18 987. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. DeSmith (Vancouver), 3. Benn (Dallas).

Arizona – Nashville 8:4 (2:2, 4:1, 2:1)
Branky: 17., 29. a 59. Cooley, 8. McBain, 28. Keller, 33. Bjugstad, 37. Schmaltz, 54. Maccelli – 3. a 6. Zucker, 32. Nyquist, 57. F. Forsberg. Střely na branku: 40:37. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Cooley, 2. Keller, 3. Schmaltz (všichni Arizona).