• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

ČIMELICE - V utkání 16. kola fotbalové 1. A třídy dorostu se v neděli 31. března v Čimelicích Na Panské hrálo derby mužstev Písecka. Domácí byli před utkáním s 24 body na třetím místě tabulky, hostům patřila pátá příčka s 21 body.

Čimelice + Mirovice - FK IPD Kestřany 4:4 (2:2), penalty 3:2
Branky: 10. Filip, 42. Herman, 85. Peterka, 89. Reichl (vlastní) - 18. a 70. Keclík, 23. a 67. Jirsák
Rozhodčí: Smola. ŽK: 1:1. Diváků: 51
Či+Mi: Pavlíček - Kostohryz, Ulč, Šindelka, Fiala, Havelka, Herman, Koch, Pechar, Peterka, Pták. Náhradníci: Hnízdil, Seják, Kratochvíl, Gottfried, Vojíř
Kestřany: Vlasatý - Mašek, Jareš, Marek Reichl, Martin Keclík, Boček, Jirsák, Trubka, Malec, Roučka, Šimon Keclík. Náhradníci: Vojta Reichl, Průcha, Šabat, Hora, Kůs, Štěpán Keclík, Dunovský

Do utkání vstoupili lépe domácí a už v 10. minutě se ujali vedení Filipem Fialou. To jim však vydrželo jenom osm minut, protože krásnou střelou do horního rohu vyrovnal Štěpán Keclík. Za dalších pět minut už vedli hosté, když Štěpán Keclík sklepl míč do běhu Vojtěchu Jirsákovi, který střelou o tyč vstřelil svůj první gól. Tři minuty před přestávkou rozpoutali domácí ve vápně hostí kanonádu, po které míč dopravil do sítě na 2:2 Daniel Herman.
Ve druhé půli čekali diváci na gól až do 67. minuty. Kestřanský Jirsák dlouho přemýšlel, komu by před vápnem nahrál do výhodné pozice až vystřelil sám a udělal dobře - 2:3. Za tři minuty dostal přihrávku před šestnáctku Štěpán Keclík, pohrál si s domácí obranou a s velkým přehledem zvýšil na 2:4. To už vypadalo se společným týmem Čimelic a Mirovic špatně, ale jeho hráči zbraně nesložili. Nejdříve Tomáš Peterka ze skrumáže doslova dotlačil míč do branky na 3:4. Minutu před koncem domácí útočníci donutili k hrubé chybě Marka Reichla, který při malé domů hlavou přehodil vyběhnutého svého gólmana a předpisovým vlastňákem vyrovnal na 4:4.
Oba soupeři si tedy rozdělili po bodu a po penaltovém rozuzlení si domácí vystříleli jeden navíc.