Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Český dříč ze čtvrté lajny se tentokrát pořádně rozjel i bodově. Útočník Radek Faksa se zaskvěl v dresu Dallasu, když třemi body za gól a dvě asistence pomohl k demolici Edmontonu 5:0. Mezi střelce se zapsal také Ondřej Palát, s New Jersey ale prohrál 3:4 na hřišti New York Rangers. Během utkání s Devils navíc hned po úvodním vhazování došlo k hromadné rvačce, kdy bylo v jednu chvíli trestáno deset hráčů. Obránce Filip Hronek v dresu Vancouveru přispěl k výhře 2:1 nahrávkou na vítězný gól.

Radek Faksa proti Edmontonu odehrál nejlepší zápas v sezoně. Poprvé v ročníku v jednom utkání nasbíral víc než jeden bod a výrazně se podepsal pod prodloužení aktuálně nejdelší vítězné série v lize.

Český forvard, jehož hlavní přínos pro tým je v obranném pásmu, ve třetí minutě otevřel skóre zápasu. Po rychlém přečíslení tři na dva se ocitl sám před gólmanem a dal sedmý gól v sezoně.

Dvě nahrávky si schoval do závěru druhé třetiny, kdy Dallas odmítl jakýkoliv odpor Oilers. V čase 36:27 se český centr podílel na gólu Wyatta Johnstona na 3:0 a 56 sekund před druhou sirénou připravil pátou branku Stars pro Sama Steela. Edmonton prohrál podruhé za sebou a v Západní konferenci zůstává na pátém místě, Stars ztrácí jediný bod na nejlepší celek NHL.

Tím jsou Rangers, kteří zvládli derby s New Jersey. Hokejisté z Manhattanu vyhráli na vlastním ledě 4:3 a Devils tím v podstatě připravili o možnost zahrát si play off. Zápas odstartovala hromadná bitka hned po úvodním buly, po které skončil zápas hned pro osm hráčů.

První třetinu nakonec lépe zvládli Rangers, kteří šli do kabin s dvougólovým vedením. Devils ve druhé části otočili na 3:2. První branku hostů dal ve 22. minutě Ondřej Palát, jenž z úhlu prostřelil gólmana Igora Šesťorkina.

New Jersey stejně jako v zápase v noci z úterý na středu nezvládlo třetí třetinu. Devils v ní ztratili náskok a po prohře 3:4 ztrácí na osmý Washington šest bodů. Capitals navíc mají dva zápasy k dobru.

Domácí: 09:22. Panarin, 18:03. Lafrenière, 45:32. Kakko, 55:03. Kreider

Hosté: 22:11. Palát, 29:53. B. Smith, 31:24. Hischier

Domácí: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.

Hosté: Kähkönen (Allen) – B. Smith, L. Hughes, Marino, Bahl, Nemec, Siegenthaler – Bratt, Hischier (C), Meier – Holtz, Haula, J. Hughes (A) – Mercer, Nosek, Palát (A) – Lazar, Tierney, MacDermid.

Hebert, Dwyer – Cormier, Deschamps

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006 diváků

Domácí: 19:00. Matthews

Hosté: 10:03. Hedman, 22:54. Point, 28:48. Stamkos, 54:19. Paul

Domácí: Woll (Samsonov) – Rielly, Ljubuškin, Benoit, McCabe, Brodie, Timmins – Bertuzzi, Matthews, Domi – McMann, Tavares, W. Nylander – Knies, Holmberg, N. Robertson – Dewar, Kämpf, Reaves.

Hosté: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman, D. Raddysh, H. Fleury, Černák, Lilleberg, Dumba – Duclair, Point, Kučerov – Stamkos, Cirelli, Hagel – Eyssimont, Paul, Chaffee – Jeannot, Glendening, Motte.

Hanson, MacDougall – Berg, Cherrey

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

18 648 diváků

Domácí: 02:08. Faksa, 33:16. Seguin, 36:27. W. Johnston, 38:42. Benn, 39:04. Steel

Hosté:

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen (A), Lindell, C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Marchment, Duchene, Seguin – Benn (C), W. Johnston, Stankoven – Cr. Smith, Faksa, Steel.

Hosté: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Hyman – Henrique, Draisaitl (A), Perry – E. Kane, R. McLeod, Foegele – Janmark, Carrick, C. Brown.

Kozari, St. Laurent – O’Quinn, Tobias

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

18532 diváků

Domácí: 09:24. Kempe, 27:39. Moore, 31:49. Moore, 50:45. Fiala, 56:57. Moore

Hosté: 45:40. Burakovsky, 51:20. Dumoulin

Domácí: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence, Moverare – Byfield, Kopitar (C), Kempe (A) – Moore, Dubois, Arvidsson – Fiala, Lizotte, Lewis – Kaliyev, Laferriere.

Hosté: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, R. Evans – Tolvanen, Beniers, Bjorkstrand – Schwartz (A), Wright, Eberle – Tatar, McCann, Burakovsky – B. Tanev, Gourde (A), Kartye.

Lambert, McIsaac – Gibbons, Nansen

Crypto.com Arena, Los Angeles

Návštěva

18 145 diváků

Domácí: 50:46. Guenther

Hosté: 29:43. Q. Hughes, 58:09. Garland

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.

Hosté: Šilovs (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Zadorov, Cole, Friedman – Höglander, E. Pettersson (A), Boeser – Joshua, J. Miller (A), Garland – Michejev, Blueger, Podkolzin – Aman, Lafferty.