Branky, body, vteřiny

Ski Classics v norské Senje vyhrála po skvělém finiši Smedasová, Janatová si pohoršila

Norská závodnice Magni Smedasová dokázala nejen dohnat velkou ztrátu na dlouho vedoucí ženu závodu Astrid Øyre Slindovou, ale dokonce ji předběhnout o více než minutu. Kateřina Janatová si oproti sobotnímu 17. místu pohoršila na trati dlouhé 60 kilometrů o dvě příčky. Mezi muži zvítězil také domácí běžkař Martin Lowstrom Nyenget. Nejlepší z českých reprezentantů Václav Sedláček dojel na 42. místě se ztrátou 13 minut a 28 sekund.

Vedoucí žena celkového hodnocení a již potvrzená vítězka letošního ročníku Ski Classics Emilie Fletenová obsadila stejně jako v sobotním startu Reistadlopet až třetí místo. Janatová držela dlouho 14. místo, nakonec se však propadla.

Mužský závod vyhrál domácí suverén Martin Lowstrom Nyenget před Švédem Maxem Novakem. Novak na něj ztratil 14 sekund a byl jediný, kdo se probojoval v top 10 mezi norské reprezentanty. Českou stopu otevřel na 42. místě Václav Sedláček, jen o dvě příčky za ním skončil Fabián Štoček.