SESTŘIH: Teplice - Hradec Králové 0:1. Grigarův kiks, hosté poskočili výš

2
Video se připravuje ...
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Hradce Králové vyloupili ve 27. kole FORTUNA:LIGY po výhře 1:0 Teplice a díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů poskočili na deváté místo o bod před svého nedělního soupeře. O triumfu Votroků rozhodl už v šesté minutě Daniel Vašulín, který ztrestal lehkovážný přístup brankáře Tomáše Grigara. Podívejte se na všechny důležité momenty zápasu na VIDEU!

Tepličtí z uplynulých čtyř ligových zápasů uhráli jen jednu remízu a doma nebodovali po sedmi utkáních. Hradci v nejvyšší soutěži podlehli popáté z minulých šesti vzájemných duelů. V tabulce Severočeši figurují na 10. příčce, která jako poslední zaručuje účast v prostřední nadstavbové skupině.

Teplický trenér Frťala působil tři sezony v Hradci a v roce 2021 s ním postoupil zpět do nejvyšší soutěže, dnes ale na lavičce proti svému bývalému klubu chyběl. Kvůli trestu za čtyři žluté karty ho zastoupil asistent Prášil. Do brány "Sklářů" se po šestizápasové absenci vrátil uzdravený Grigar, jinak oba celky nastoupily v očekávaných sestavách.

Právě Grigar se stal smutným hrdinou jediné gólové situace utkání. Jednačtyřicetiletý brankář před svým pokutovým územím tak dlouho váhal s rozehrávkou, až jeho odkop zblokoval Vašulín, jemuž se míč odrazil přímo do kroku. Nejlepší královéhradecký střelec následně neměl problém do odkryté sítě vstřelit pátý gól v ligové sezoně.

Domácími kuriózní branka otřásla a brzdily je četné nepřesnosti. V deváté minutě mohli navíc inkasovat podruhé, Pilař ale svůj volej nestlačil mezi tyče. Tepličtí poprvé zahrozili v 25. minutě, kdy se prodral k zakončení Labík a gólman Zadražil jeho pokus zblízka zneškodnil. O chvíli později neuspěl z nadějné pozice ani Trubač.

Severočeši na konci první půle převzali iniciativu a ve 43. minutě byli blízko vyrovnání, Bílek ale trefil z přímého kopu z velkého úhlu břevno. I po poločasové přestávce už se Votroci soustředili hlavně na bránění výsledku. Stav se nezměnil ani v 58. minutě, kdy Filově gólu předcházel ofsajd.

S přibývajícím časem narůstaly na hřišti nervozita i počet osobních soubojů a nedovolených zákroků. I z toho důvodu 4629 diváků na Stínadlech nevidělo příliš dalších gólových šancí. Tu největší měl čtvrt hodiny před koncem domácí Jásir, který nedokázal odražený míč dorazit hlavou do sítě.

Z podobné pozice neuspěl v závěru ani Fila a Teplice doma v lize po sedmi zápasech neskórovaly, což se jim stalo naposledy v říjnu při prohře 0:1 s Ostravou. Východočeši v pátém utkání pod vedením kouče Horejše potřetí zvítězili, jedinou porážku utrpěli s obhájcem titulu Spartou.

Klíčové okamžiky zápasu

Teplice - Hradec Králové: Čerepkai propálil zeď, Zadražil zákrok zápasu!

Sestavy

Domácí: Grigar – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević – Bílek (71. Radosta), L. Mareček (C), Jukl (83. S. Bednár), Labík (59. Švanda) – Jásir, Trubač (59. Čerepkai), D. Fila.

Hosté: Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. (69. Horák) – Čmelík (61. Pudhorocký), Pilař (69. P. Juliš) – Vašulín (80. Hais).

Náhradníci

Domácí: Němeček, Ludha, Švanda, Čerepkai, Bednár, Radosta, Audinis

Hosté: Vízek, Knobloch, Pudhorocký, Hais, Juliš, Hlaváč, Čech, Horák, Šašinka, Koubek

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.