SESTŘIH: Pardubice - Budějovice 1:1. Ondrášek urval pro hosty zlatý bod

Autor: iSport.cz, ČTK
5
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Pardubice ve 27. kole FORTUNA:LIGY hostily České Budějovice (1:1). O úvodní branku duelu se postaral v páté minutě obránce domácích Michal Surzyn. Deset minut před koncem základní hrací doby srovnal útočník Dynama Zdeněk Ondrášek. Hosté si tak připsali velmi důležitý bod v boji o setrvání mezi ligovou elitou.

Východočechům se povedl rychlý úder. Hned v páté minutě se Krobot se Solilem postarali o předfinální fázi, Hlavatý pak v šestnáctce přihrál Surzynovi a ten se trefil přesně k tyči. Domácí obránce skóroval v lize poprvé od května 2021.

Zatímco hostující Suchan poté vyslal po signálu na brankáře Kinského jen propagační střelu, Východočeši byli nebezpečnější. Po Patrákově průniku se marně dožadovali penalty, s ranou Hlavatého měl pak hodně práce gólman Šípoš. Jen těsně vedle hned dvakrát vypálil Patrák.

Českobudějovický trenér Lerch nebyl s průběhem prvního poločasu spokojený, a tak o přestávce nachystal trojité střídání. Jeho mužstvo mělo štěstí, že rozhodčí Radina nenařídil penaltu poté, co Králik v šestnáctce zavadil o Patráka.

V 56. minutě sudí zápas přerušil kvůli nepokojům v sektoru hostujících fanoušků. Pokropit je musel hasič, což je ještě více rozběsnilo, po chvíli však utkání pokračovalo. Po čtyřech minutách pobytu na trávníku mohl skórovat pardubický Daněk, jeho zakončení do odkryté branky však na poslední chvíli zmařil Králik.

Jihočeši se dočkali deset minut před koncem vyrovnání. Na centr si naskočil zkušený Ondrášek a hlavou překonal Kinského. Čtvrtou brankou v ligové sezoně se dotáhl na nejlepšího týmového střelce Suchana, který ho našel z rohového kopu.

V sedmiminutovém nastavení mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu. Pardubický Tischler ovšem hlavičkoval těsně vedle a hostující Alli ztroskotal na pozorném Kinském. Jihočeši bodovali posedmé z osmi vzájemných ligových duelů.

Dynamo i tak zůstalo nejhorším týmem venku, kde jako jediné v této sezoně nejvyšší soutěže ještě nevyhrálo a získalo tam pouze tři body. Pardubičtí jsou pro změnu nadále nejslabším celkem doma. Na svém stadionu zvítězili v jediném z posledních 11 ligových zápasů a získali tam jen 11 z celkových 27 bodů v ročníku.

Důležité momenty z utkání:

Pardubice – České Budějovice: Kapitán Ondrášek hlavou po rohu vyrovnal na 1:1
Pardubice – České Budějovice: Zápas musel být přerušen kvůli nepokojům v kotli hostů
Pardubice – České Budějovice: Vojtěch Patrák skončil po kontaktu z Králikem ve vápně na trávníku, Radina penaltu nenařídil
Pardubice – České Budějovice: Pád Patráka ve vápně, následnou střelu Hlavatého brankář vyrazil
Pardubice – České Budějovice: Povedenou kombinaci domácích zakončil Michal Surzyn , 1:0

Domácí: 5. Surzyn

Hosté: 80. Ondrášek

Domácí: Kinský – Mareš, Kukučka, Ortíz, Surzyn – Solil (53. Vacek), Icha, Hlavatý (C) – Patrák (67. Daněk) – Sychra (83. Tischler), Krobot (67. Černý).

Hosté: Šípoš – Sladký (46. Lazić), Poulolo, Králik, Madleňák (46. Trummer) – Suchan, Čermák – Šigut (78. Brandner), Skalák (46. Alli), P. Hellebrand – Ondrášek (C) (84. Tranziska).

Náhradníci

Domácí: Budinský, Halinský, Donát, Vacek, Černý, Kissiedou, Daněk, Tischler, Mukwelle, Chlumecký

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.