Překvapení v Monte Carlu. Obhájce titulu nezvládl hned první zápas

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Obhájce titulu, Rus Andrej Rubljov prohrál na tenisovém turnaji v Monte Carlu hned své první utkání. Šestý hráč světa, který měl v úvodním kole volno, podlehl Australanovi Alexeyi Popyrinovi dvakrát 4:6. Úřadující šampion nezvládl na monacké antuce první zápas poprvé od roku 2016, kdy srbské hvězdě Novaku Djokovičovi zhatil naděje na obhajobu trofeje český tenista Jiří Veselý.

Rus Andrej Rubljov prohrál na tenisovém turnaji v Monte Carlu hned své první utkání.

Popyrin získal první set po téměř hodinovém boji, v němž mu nakonec stačil jediný úspěšný brejk ze třetího gamu, když předtím jediné dvě šance soupeře odvrátil. Ve druhém setu už sice Rubljov na returnu uspěl a šel do vedení, náskok ale neudržel. Australan okamžitě vyrovnal, znovu pak sebral soupeři servis v devátém gamu a zápas už dopodával. Přes 2. kolo přešel v Monte Carlu poprvé.

Ital Jannik Sinner pokračuje ve výborné sezoně i po přechodu na antuku. Dvaadvacetiletý Ital porazil v druhém kole 6:1, 6:2 Američana Sebastiana Kordu v zápase, v němž vyhrál 95 procent bodů po vlastním prvním podání. Druhý hráč světového žebříčku vylepšil letošní bilanci na 23 výher ve 24 zápasech. Jedinou porážku utrpěl v semifinále v Indian Wells od Španěla Carlose Alcaraze a získal tituly na Australian Open, v Rotterdamu a Miami.

V turnaji pokračuje také Ital Lorenzo Sonego, který se do hlavní soutěže dostal až jako šťastný poražený z kvalifikace po odstoupení světové trojky, Španěla Carlose Alcaraze. Ve druhém kole vyřadil Kanaďana Félixe Augera-Aliassimea po setech 6:4, 7:5.