Bronzová obhajoba českých hokejistek zatím běží podle plánu. Ve čtvrtfinále je čeká Německo

Přidat na Seznam.cz

Mistrovství světa v ledním hokeji žen zatím probíhá bez velkých překvapení. V elitní skupině si první dvě místa podle očekávání rozdělily USA a Kanada, třetí skončilo Česko. Poté následuje Finsko a Švýcarsko. V „B“ skupině získalo prvenství Německo, druhé je Švédsko a třetí skončilo Japonsko. Těchto osm týmů nyní čeká čtvrtfinále (USA – Japonsko, Kanada – Švédsko, Česko – Německo a Finsko – Švýcarsko).

Český výběr si pojistil třetí místo jasnou výhrou nad Švýcarskem 6:1. I když hráčky helvetského kříže dlouho vzdorovaly. Česko se sice už v 1. minutě díky Tejralové ujaly vedení, ale soupeřky dokázaly v 17. minutě vyrovnat a pak dlouhé minuty držely remízový stav. Češkám se podařilo vstřelit další gól až ve 35. minutě (Vanišová) a hned přidala další branku Mlýnková. Na tento dvojitý úder nenašly Švýcarky odpověď. Naopak české hokejisty dorazily své soupeřky dalšími třemi góly, v 50. minutě se trefila Pejšová a v posledních čtyřech minutách dovršila hattrick dvěma góly Mlýnková.

„Hrály jsme dobře,“ řekla po utkání Tereza Vanišová. „Věděly jsme, že to bude těžký zápas. Každý zápas je těžký a my jsme věděly, že budeme muset nastoupit silné a hrát co nejlépe. S naším výkonem jsme určitě docela spokojené.“

Útočnice kanadské Ottawy se pak více o utkání rozpovídala. „Největším klíčem bylo, že jsme dokázali hrát naši hru. Měli jsme puk v držení, to je naše největší síla. Bylo také velmi důležité jezdit na branku a stále střílet. To se nám podařilo a pak jsme se tam dostali k několika gólům.“

Osmadvacetiletá rodačka ze Strakonic však uvedla, co by měl její tým ještě zlepšit. „Musíme více zapracovat na přesilovkách.“

Češky se s Německem střetnou dnes od 19:30. Pokud vyhrají, na 99% nastoupí proti Kanadě, která by si měla v pohodě poradit se Švédskem. „Každý zápas je na mistrovství těžký. Nesmíme nic podcenit, nadále hrát svoji hru. Soustředíme se na sebe, jdeme den ode dne a určitě v tom budeme pokračovat,“ řekla Mlýnková, která dosáhla svého prvního hattricku v českém dresu na světovém šampionátu. Navíc se tato 22letá hráčka stala se šesti kanadskými body nejproduktivnější hráčkou základní části mistrovství světa.

Zdroj: iihf.com, Český hokej