Branky, body, vteřiny

Letošní Ski Classics se uzavřela, vítězi jsou Norové Fletenová a Hoel

Norové Johan Hoel a Emilie Fletenová ovládli letošní ročník seriálu Ski Classics. Fletenová potvrdila suverenitu i v Grand Finale na 93 km v Hafjellu, které vyhrála s téměř devítiminutovým náskokem.

Emilie Fletenová
zdroj: ČTK / Profimedia

Fletenová celkově triumfovala s více než pětisetbodovým náskokem před Finkou Kati Roivasovou, třetí skončila další Norka Magni Smedasová. Obhájkyně prvenství Ida Dahlová ze Švédska skončila celkově osmá.

Hoel v sezoně vyhrál jen před týdnem Reistadlopet v Bardufossu. Při závěrečném triumfu krajana Torleifa Syrstada, který navázal na prvenství ze slavného Vasova běhu, doběhl sedmnáctý. Seriál vyhrál před krajany Kasperem Stadaasem a Andreasem Nygaardem. Loňský šampion Emil Persson ze Švédska byl sedmnáctý.

Nejlepšími Čechy ve Ski Classics, z nějž kvůli teplému počasí vypadla v tomto ročníku Jizerská padesátka, byli Karolína Grohová na 19. místě a Fabián Štoček na 34. pozici. Grohová finálový závod seriálu Janteloppet dokončila jako třináctá.