Hokejistky Kanady porazily ve finále MS Američanky 6:5 v prodloužení

foto Finále MS hokejistek v Utice USA - Kanada, 14. dubna 2024. Kandské hráčky se zlatými medailemi a trofejé pro vítězky šampionátu.

Utica (USA) - Hokejistky Kanady porazily ve finále mistrovství světa v Utice domácí Američanky 6:5 v prodloužení a získaly třináctý titul v historii. Na trůn pro nejlepší ženský tým se vrátily opět po roce, loni v kanadském Bramptonu vyhrál tým USA 6:3. Utkání rozhodla v 66. minutě v přesilové hře pohotovou dorážkou Danielle Serdachnyová.

Zámořský finálový souboj, který řídila i česká čárová rozhodčí Kristýna Hájková, sledovalo ve vyprodaném Adirondack Bank Center přes čtyři tisíce diváků. Američanky v jeho průběhu dokázaly třikrát dotáhnout náskok Kanaďanek, naposledy se to podařilo v 55. minutě Caroline Harveyové. V prodloužení ale domácí hráčky špatně střídaly a sekundu před koncem přesilovky rozhodla Serdachnyová.

Kanada bude titul za rok obhajovat na světovém šampionátu v Českých Budějovicích, vrcholná akce se poprvé v historii uskuteční v Česku.

Mistrovství světa hokejistek v Utice - finále:

USA - Kanada 5:6 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)

Branky: 9. Edwardsová, 31. Kellerová, 37. Carpenterová, 49. Knightová, 55. Harveyová - 39. a 53. Poulinová, 7. Ambroseová, 24. Goslingová, 51. Clarková, 66. Serdachnyová.

Konečné pořadí: 1. Kanada, 2. USA, 3. Finsko, 4. Česko, 5. Švýcarsko, 6. Německo, 7. Švédsko, 8. Japonsko, 9. Čína (sestup), 10. Dánsko (sestup).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 30.04.2024 ČTK