SESTŘIH: Do baráže vstoupilo úspěšně Kladno. Rytíře táhnul tříbodový Jarůšek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Pětačtyřicet dní dlouhá pauza od posledního soutěžního zápasu na nich byla v úvodu znát, rozjížděli se hodně těžkopádně, nakonec ale hokejisté Kladna první barážový zápas proti vítězi Chance ligy Vsetínu zvládli. Rytíři i bez Jaromíra Jágra, jenž zůstal jen v civilu na střídačce. zvítězili 4:1. Klíčová byla pasáž ve druhé třetině v níž nasázeli své první tři góly. Dva z nich vstřelil Richard Jarůšek, na dalším se podílel asistencí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Valašský hokejový klub 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Baráž, 1. zápas: Kladno - Vsetín1/13

První větší šanci v prvním barážovém zápase si vytvořili v přesilovce hráči Vsetína. Pavel Klhůfek zaútočil na gólmana Rytířů Adama Brízgalu zpoza brány, ten pak dokázal zlikvidovat i dorážku Luboše Roba.

Kladno - Vsetín, kladenský Brízgala vychytal Klhůfka s RobemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Počínání Kladna v baráži sleduje i majitel Rytířů Jaromír Jágr, který zatím zůstává po boku hlavního kouče Otakara Vejvody v civilu na střídačce. Do ostrého zápasu naposledy nastoupil 10. února.

Kladno - Vsetín, majitel Kladna Jaromír Jágr zůstal jen na lavičceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Při první kladenské přesilovce v zápase se do přečíslení dostali hosté, Štěpán Bláha ale v ideální pozici branku Brízgaly minul.

Kladno - Vsetín, únik vsetínského Bláhy v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní gól se na kladenském zimáku čekalo až do 29. minuty. Jarůšek našel Filipa a ten usměrnil puk do branky Romančíka, který se mezi třemi tyčemi Vsetína objevil místo nemocné jedničky Žukova.

Kladno - Vsetín 1:0 (29. Filip)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O necelé tři minuty později navíc Frolík přihrál Jarůškovi a ten z mezikruží prostřelil Romančíka a připsal si tak svůj druhý bod v utkání.

Kladno - Vsetín 2:0 (31. Jarůšek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí hráči dál pokračovali v aktivitě. V 38. minutě vybojoval u modré čáry puk Richard Jarůšek a ujel do samostatného útoku. Vystřelit dokázal i navzdory faulu od dojíždějícího Staňka a kotouč nakonec propadl za Romančíkova záda.

Kladno - Vsetín 3:0 (38. Jarůšek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině měl na holi čtvrtý gól Kladna při přečíslení dvou na jednoho Ticháček, skvěle ho ale vychytal Romančík.

Kladno - Vsetín, hostující Romančík vychytal TicháčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 51. minutě už ale Kladno čtvrtý gól slavilo. Po pasu Smoleňáka zamířil nechytatelně pod horní tyčku Tralmaks.

Kladno - Vsetín 4:0 (51. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že kladenský gólman Adam Brízgala vychytá ve svém prvním zápase od 30. prosince loňského roku, kdy se zranil proti Kometě, čisté konto, překonal jej v 58. minutě Matějček.

Kladno - Vsetín 4:1 (58. Matějček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Baráž o hokejovou extraligu - 1. zápas:
Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. Filip (Jarůšek), 31. Jarůšek (Melka, Frolík), 38. Jarůšek, 51. Tralmaks (Smoleňák) - 58. Matějček (Rob). Rozhodčí: Kika, Pilný - Lhotský, Thuma. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Kladno: Brízgala - Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber, Dotchin - M. Procházka, Filip, Jarůšek - Tralmaks, Klepiš, Smoleňák - Kusý, Pytlík, Sideroff - Frolík, Melka, J. Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.
Vsetín: P. Romančík - Š. Jenáček, O. Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Kojo - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, M. Kratochvil, Hořanský - Š. Bláha, Matějček, Holec - Zabusovs, D. Berzinš, O. Machala. Trenér: Weintritt.