Fiorentina - Plzeň 2:0Oslabená Plzeň dostala Fiorentinu do prodloužení. Pak kapitulovala

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Dřeli do úmoru, přežili několik šancí, brankář Martin Jedlička exceloval. Od 65. minuty hráli bez vyloučeného Cadua. Přesto dokázali fotbalisté Plzně dovést čtvrtfinálovou odvetu na půdě Fiorentiny do prodloužení. V něm však kapitulovali góly Nicoláse Gonzálese a Cristiana Biraghiho, po porážce 0:2 jejich pouť Konferenční ligou skončila (první duel 0:0). Pro Západočechy to byla první prohra v soutěži, kde včetně předkol odehráli 16 zápasů.

Fotbalista Fiorentiny Nicolas Gonzalez se raduje se spoluhráči z gólu proti Plzni.

Fotogalerie

Florencie (od našeho zpravodaje) - Ve čtvrtek odpoledne se strhla ve Florencii bouře, večer se pak notně blýskalo v šestnáctce Plzně. Ta paradoxně začala odvážně, vynutila si záhy první roh, vzápětí i přímý kop. Centr Lukáše Kalvacha proletěl malým vápnem, Robinu Hranáčovi chyběl jen kousek, aby na míč dosáhl.

Od tohoto momentu ale sešlápla Fiorentina plyn k podlaze, na brankáře Martina Jedličku létala jedna střela za druhou. V 6. minutě se Christian Kouamé prosmýkl po levé straně, předložil Andreovi Belottimu, proti jehož pohotové střele z jedné vytáhl Jedlička reflexivní zákrok. Během úvodních minut se událo v šestnáctkách víc než za celý úvodní duel.

Statistiky Plzně v Konferenční lize

Favorit se hnal dál do útoku, gól visel ve vzduchu.

Viktorii držel vynikající Jedlička, který lapil tutovku Kouamému. Stálo však při ní i značné štěstí, když kapitán Cristiano Biraghi hlavou trefil tyč a Kouamé v závěru prvního poločasu břevno. Po následné další zahozené šanci popadali někteří hráči Fiorentiny na zem, bušili pěstí do trávníku a nevěřícně kroutili hlavami.

Poté tlak domácích zeslábl, fanoušci Fiorentiny začali být nervózní. Po každé nepovedené přihrávce nebo centru pískali. Italy nakonec dostalo na koně vyloučení Cadua, kterému sudí udělil červenou kartu za faul na pronikajícího Dodóa až po upozornění VAR.

Statistiky zápasu Fiorentina - Plzeň

Na závěrečnou čtvrthodinu poslal kouč Fiorentiny na hřiště reprezentačního záložníka Antonína Baráka, aby posílil ofenzivu. Vypadalo, že s oslabenou Viktorií je amen. Jenže ta se vypnula k heroickému výkonu a odvetu dotáhla do prodloužení. V něm ale unavený plzeňský tým dvakrát kapituloval a v soutěži skončil.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské konferenční ligy:
ACF Fiorentina–Viktoria Plzeň 2:0 po prodl.
Branky: 92. González, 108. Biraghi. Rozhodčí: Gil Manzano – Barbero, Nevado – Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: Ranieri, González – Chorý, Řezník. ČK: 67. Cadu (Plzeň). Diváci: 19.418. První zápas: 0:0, postoupila Fiorentina.
Fiorentina: Terracciano – Dodo (88. Faraoni), Milenkovič, Ranieri, Biraghi – Arthur Melo (66. Lopez), Mandragora (91. Martínez Quarta) – González (98. Sottil), Beltrán (75. Barák), Kouamé – Belotti (88. Ikoné). Trenér: Italiano.
Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda, Jemelka – Kopic (106. Mosquera), Červ (90.+5 Traoré), Kalvach (101. Dweh), Cadu – Vydra (56. Kliment), Šulc – Chorý (70. Řezník). Trenér: Koubek.