SESTŘIH: Kladno má druhý bod, Vsetínu nasázelo sedmičku. Rekordman Jágr se blýskl gólem i asistencí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Kladenští hokejisté se přiblížili k záchraně extraligové příslušnosti. S přehledem zvládli i druhé domácí barážové utkání, Vsetín rozstříleli jednoznačně 7:2. Do sestavy Rytířů se vrátil 52letý hrající majitel Jaromír Jágr, který na poslední chvíli nahradil zraněného Klepiše. Legendární útočník hned zapsal gól i asistenci. Série se nyní přesouvá do Brna, kde se v neděli a v pondělí odehraje třetí a čtvrtý zápas.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. VHK Robe Vsetín 7:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na poslední chvíli udělali Rytíři změnu v sestavě. Zraněného Jakuba Klepiše v útoku nahradil hrající majitel Jaromír Jágr, který naskočil do zápasu přesně po 68 dnech. Poprvé tak nastoupil po svých 52. narozeninách a ve věku 52 let a 63 se stal nejstarším hráčem, který kdy odehrál soutěžní utkání, čímž překonal legendárního Gordieho Howea.

Jaromír Jágr se hned po návratu blýskl gólem i asistencí, měl i další šance a získal ocenění pro hráče zápasu.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jágr navíc hned ve 2. minutě otevřel při svém prvním střídání skóre! Před brankou si najel na výborný pas Strnada, jednoduše tečoval kotouč do poloprázdné klece a zapsal první trefu od 26. února minulého roku.

Kladno–Vsetín 1:0 (2. Jágr)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě už Kladno vedlo o dva góly. Eduards Tralmaks obkroužil branku a bekhendem poslal puk do ohně, načež se kotouč smolně pro hosty odrazil od Robovy brusle do sítě.

Kladno–Vsetín 2:0 (9. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vsetín však následně potrestal prohřešek Ticháčka a využil přesilovku už po 11 vteřinách. Obránce Jakub Teper dostal nabito na levou stranu a nádhernou dělovkou vymetl pavučinky ve vzdálenějším horním rohu Brízgalovy branky. Kotouč však ještě jemně tečoval Vít Jonák, který tak byl označen za střelce gólu.

Kladno–Vsetín 2:1 (10. Jonák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O pár sekund později mohli Valaši dokonce srovnat. Osamocený Adam Hořanský se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Adam Brízgala však předvedl senzační zákrok lapačkou a doslova okradl hosty o gólovou radost.

Kladno–Vsetín, domácí Brízgala fantasticky vychytal HořanskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pouhých patnáct vteřin před první sirénou si Středočeši vzali zpět dvougólový náskok. Akci tři na tři vyřešil Strnad výborně, přichystal palebnou pozici Antonínu Melkovi, jenž z mezikruží zamířil přesně do horního růžku Romančíkovy branky.

Kladno–Vsetín 3:1 (20. Melka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A jak Rytíři zakončili první třetinu, tak vstoupili i do té druhé. Už po minutě hry Tralmaks povedeným bekhendovým pasem vyzval osamoceného Radka Smoleňáka, který se položil do střely a navýšil na 4:1.

Kladno–Vsetín 4:1 (22. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O další minutu později Kladenští zasadili pátý úder. A opět u toho byl tentokrát asistující Jágr, který rozjel akci ve středním pásmu, přes Strnada se puk dostal k Melkovi a ten zblízka protlačil kotouč za beton bezmocného Romančíka.

Kladno - Vsetín 5:1 (23. Melka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté vykřesali naději ve 27. minutě, kdy znovu bleskově využili početní výhodu, tentokrát po 17 sekundách. A znovu u toho byl obránce Jakub Teper, jehož dělovka z levého kruhu skončila v síti. Avšak znovu Teper o gólový zápis přišel, kotouč totiž jemně tečoval Pavel Klhůfek.

Kladno–Vsetín 5:2 (27. Klhůfek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stíhací jízdu Valachů ale přibrzdil faul Víta Jonáka, který trefil rozehrávajícího Smoleňáka loktem do hlavy a rozhodčí mu po přezkoumání videa udělili trest na pět minut a do konce utkání.

Kladno–Vsetín, hostující Jonák byl po zákroku na Smoleňáka vyloučen do konce zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí dlouhou přesilovku využili. Martin Procházka si pohrál s pukem na levém kruhu a poté ho ranou zápěstím vyslal na Romančíka, kterému propadl na bližší tyč do sítě.

Kladno–Vsetín 6:2 (34. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Početní výhoda Rytířů pokračovala a domácí se v ní prosadili znovu. Jarůšek hledal před brankou Jágra, který sice promáchl, ale puk skončil u volného Martina Procházky, jenž se znovu nemýlil.

Kladno–Vsetín 7:2 (37. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině už se utkání jenom dohrávalo. Úsměvný moment nastal v 50. minutě, kdy vsetínský Robin Staněk ve snaze nasadit bodyček Slováčkovi přepadl přes hrazení na kladenskou střídačku, což domácí fanoušci ocenili hlasitým potleskem.

Kladno–Vsetín, vsetínský Staněk skončil na domácí střídačceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další gól už nepadl a Jaromír Jágr si se širokým úsměvem po utkání převzal cenu pro nejlepšího hráče. Jeho Kladno totiž zvítězilo 7:2, čemuž hrající majitel přispěl gólem a asistencí, a v baráži vede 2:0 na zápasy.

Jaromír Jágr je blázen, říká hokejový reprezentant Adam Kubík o návratu legendy na ledVideo: Sport.cz

Baráž o účast v extralize – druhý zápas
Rytíři Kladno–VHK Robe Vsetín 7:2 (3:1, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Jágr (J. Strnad), 9. Tralmaks (Filip), 20. Melka (J. Strnad, Ticháček), 22. Smoleňák (Tralmaks, Sideroff), 23. Melka (J. Strnad, Jágr), 34. M. Procházka (Slováček), 37. M. Procházka (Jarůšek) – 10. Jonák (Teper, Š. Jenáček), 27. Klhůfek (Teper, Š. Jenáček). Rozhodčí: Vrba, Šindel – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 10:7, navíc Jonák (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci. 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.
Kladno: Brízgala – Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber – M. Procházka, Filip, Jarůšek – Tralmaks, Sideroff, Smoleňák – Kusý, Pytlík, Frolík – Jágr, Melka, J. Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.
Vsetín: P. Romančík – Š. Jenáček, Hryciow, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Kojo – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, M. Kratochvil, Hořanský – Š. Bláha, Matějček, Holec – Zabusovs, Kern, O. Machala. Trenér: Weintritt.