Vondroušová - Potapovová 7:6, 6:1Vondroušová postoupila ve Stuttgartu do čtvrtfinále. Nosková vypadla

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Tenistka Markéta Vondroušová ve Stuttgartu porazila 7:6, 6:1 Rusku Anastasiu Potapovovou a ve čtvrtfinále ji čeká světová dvojka a finalistka posledních tří ročníků turnaje Aryna Sabalenková z Běloruska. Druhé kolo nezvládla Linda Nosková, která podlehla 0:6 a 5:7 Emmě Raducanuové z Velké Británie.

Česká tenistka Markéta Vondroušová na turnaji ve Stuttgartu.

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová získala vyrovnaný první set v tie-breaku, ve kterém Potapovovou přehrála 7:5. Ve druhé sadě už měla vítězka loňského Wimbledonu jasně navrch a ve Stuttgartu zatím neztratila ani set.

S dvojnásobnou šampionkou Australian Open se osmá hráčka světa Vondroušová utká posedmé, zatím má se Sabalenkovou bilanci dvou výher a čtyř porážek. Naposledy se potkaly loni ve čtvrtfinále v Adelaide, kde Vondroušová neuhrála ani set.

Noskové vstup do zápasu nevyšel a v prvním setu jí vítězka US Open z roku 2021 nadělila za 28 minut „kanára“. Druhá sada už byla vyrovnaná, ale za stavu 5:6 devatenáctiletá Češka nezvládla podání, první mečbol ještě odvrátila, ale při druhém už Raducanuová duel ukončila.