Lidovky.cz

Sport

Při gólu Slavie VAR správně nezasáhl. V Karviné neměl doporučit vyloučení

Slávistický kapitán Jan Bořil slaví gól do sítě Olomouce. foto: ČTK

Na Slavii při sporné situaci u vyrovnávacího gólu domácích videoasistent Petřík správně nezasahoval. Naopak v Karviné VAR chybně intervenoval a doporučil vyloučení Petráka z Bohemians. Oznámila to komise rozhodčích při hodnocení vybraných momentů 29. kola fotbalové ligy.
  16:40

Slavia v nedělním domácím utkání s Olomoucí prohrávala 0:2, snížila a v závěru se hnala za vyrovnáním.

Šest minut před koncem Van Buren přihrál do pokutového území, Bořil zády k brance převzal míč, který posunul do strany. Z následného Schranzova centru Chytil zblízka překonal Stoppena a vyrovnal na konečných 2:2.

Spornou situací bylo postavení Bořila, který měl pravou nohu za posledním bránícím hráčem Olomouce, pocitově šlo o ofsajd. Ovšem při současném stylu rozhodování v české lize, které chybí potřebná technologie na posouzení ofsajdu, sudí uznali branku správně.

„Byla to hraniční ofsajdová situace, kdy z dostupných záběrů nelze jednoznačně vyhodnotit, zda Bořil byl v době přihrávky od spoluhráče v ofsajdové pozici. VAR správně neintervenoval,“ oznámila komise rozhodčích.

Při podobně těsných situacích pomezní ofsajd nesignalizuje. Pokud padne gól, videoasistent musí najít průkazný záběr, že útočící hráč byl v ofsajdu, aby mohl doporučit branku neuznat.

V Karviné ve 36. minutě se domácí Regáli snažil před pokutovým územím dostat před hostujícího Petráka. Při těsném souboji obránce Bohemians zahrál rukou, což videoasistentka Adámková vyhodnotila jako zmaření zjevné brankové příležitosti a doporučila červenou kartu.

Hlavní sudí Pechanec po zhlédnutí na monitoru Petráka vyloučil. „Chybná intervence,“ řekla komise. „Z důvodu držení hráče domácího družstva Regáliho, které předcházelo ruce Petráka, se jednalo o spornou situaci a VAR neměl intervenovat.“