Čtvrtek 30.5 15:00 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 30.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Derby pro Bernartice! Rozhodl závěr prvního poločasu

BERNARTICE – Pět gólů na cestu do Kovářova! Derby mezi fotbalisty Bernartic a Kovářova v rámci 20. kola béčkové I. A třídy mělo jasného vládce. Skóre otevřel sváteční střelec – právě na derby si první gól po čtyřech letech schoval bernartický obránce Adam Staněk – 1:0. První zlomový moment pak nastal v závěru první půle, kdy se Kovářovští neudrželi na kontakt a inkasovali ještě do šatny dvě branky Fučíkem z penalty a Davidem Novákem – 3:0. Pokud si ale někdo myslel, že hosté složí zbraně, tak byl na omylu. Naopak Kovářov začal druhý poločas lépe, po necelé hodině hry Miroslav Suchan snížil na 1:3 a o pár minut později měl ještě jednu šanci, ale kontaktní gól už mu nebyl souzen. Naopak domácí následně v 70. minutě opět odskočili na 4:1 a definitivně rozhodli. Po druhém tvrdém direktu už Kovářov skutečně neměl síly a inkasoval ještě čtvrt hodiny před koncem z nohy střídajícího Jaroslava Suchana – 5:1.

Zatímco Bernarticím se může ve středu tabulky dýchat v klidu a polepšily si na 27 bodů, tak Kovářov (15) se teprve před pár koly nadechl nad poslední místo, když přeskočil Jistebnici (14). Dál tedy bojuje o přežití v soutěži. V příštím kole jedou Bernartice v sobotu na Čtyři Dvory (10.15) a Kovářov v neděli hostí Dačice (15).

Kovářovský trenér Škoch především doufá, že se vyprázdní početná marodka v jeho manšaftu. Jistě ale bude chybět Jan Růzha, který byl hloupě vyloučen, když nastoupil za rozhodnutého stavu v 84. minutě a ještě stihl dostat dvě žluté karty v krátkém sledu.

TJ Sokol Bernartice – TJ ZD Kovářov 5:1

(3:0). Branky: 20. Staněk, 39. T. Fučík (pen.), 45+1. D. Novák, 70. vlastní (Holub), 75. J. Suchan – 58. M. Suchan. Rozhodčí: Černý – Hanzlíková, Klimeš. DFA: Roman Bicek. ŽK: 4–6 (Šťástka, Rakovan, Charypar, Staněk – J. Růzha 2, Zítek, Holub, Rak, Brůžek). ČK: 0–1 (89. J. Růzha – po 2. ŽK). Přihlíželo 290 diváků.

Bernartice: T. Fučík – Staněk, J. Novák, Ťupa (60. J. Kovář), Trantina (75. V. Homola) – Charypar, D. Novák – Pěchota, Šťástka (77. Brož), A. Suchan (65. J. Suchan) – Rakovan.

Kovářov: Baštýř – Zítek (84. J. Růzha), Jarošík, V. Růzha, Junek – Rak, Hájek, Brůžek, Holub (80. Petýrek) – M. Suchan (87. Sivák), Hejný (46. J. Grůbr).