Lidovky.cz

Florida poslala Tampu na dovolenou, Dallas srovnal sérii proti Vegas

Sport

7:31aktualizováno  7:39
Jednoznačným výsledkem 6:1 smetli hokejisté Floridy rivaly z Tampa Bay a po výsledku série 4:1 na zápasy slaví postup do další fáze play off NHL. Naopak souboj mezi obhájci Stanley Cupu z Vegas a Dallasem je smírný 2:2 na zápasy poté, co Stars v poslední partii uspěli 4:2.

Souboj mezi rivaly z Floridy a Tampy nabral nečekaně hladký průběh. Po výsledcích 3:2, 3:2PP, 5:3, 3:6 a 6:1 slaví postup do druhého kola play off hokejisté Panthers, kteří tak úspěšně navazují na senzační jízdu do finále Stanley Cupu z minulé sezony.

Velký zápas u rozhodující výhry odehráli útočníci Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe, oba vstřelili dva góly a na další přihráli. Bouřlivák Matthew Tkachuk bral dvě asistence. Play off NHL se naopak už po prvním kole loučí s vítězem produktivity ze základní části Nikitou Kučerovem, jenž z pěti startů proti Floridě vyprodukoval sedm asistencí.

Ve druhém kole na Panthers bude čekat vítěz souboje mezi Bostonem a Torontem, tým českého kanonýra Davida Pastrňáka vede 3:1 na zápasy.

Domácí prostředí zatím v sérii Dallasu s Vegas rozhodně neplatí za výhodu. Po dvou venkovních triumfech obhájců Stanley Cupu (4:3 a 3:1) totiž Stars sérii srovnali dvěma úspěchy z ledu Golden Knights - 3:2PP a naposledy 4:2.

Po gólu elitního centra Jacka Eichela vedli domácí od 24. minuty průběžně 2:1. Hrdina z prodloužení třetího utkání Wyatt Johnston však využitou přesilovkou z 30. minuty srovnal a ještě před druhým odchodem do kabin zařídil obrat člen čtvrtého útoku Dallasu. Prosadil se forvard Ty Dellandrea, jenž v sestavě nahradil zraněného Radka Faksu.

Těsný náskok si hosté dokázali uhlídat a v 59. minutě navíc do prázdné klece výsledek pojistil Roope Hintz. Velkou zásluhu na tom měl gólman Jake Oettinger, jenž kryl 32 z 34 střel Vegas. Dvakrát jej prověřil i český centr domácích Tomáš Hertl (18:41, -2, 2 střely).

Výsledky:

NHL
Čtvrtfinále V. konference 30. 4. 2024 1:00
Florida Panthers Florida Panthers : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Sestavy:
Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Tarasenko – M. Tkachuk (A), Lundell, Verhaeghe – Rodrigues, Stenlund, Luostarinen – Okposo, Lorentz, Cousins.
Sestavy:
Vasilevskij (Tomkins) – Dumba, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Crozier, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Hagel, Cirelli, Duclair – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.

Stav série: 4:1

NHL
Čtvrtfinále Z. konference 30. 4. 2024 3:30
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Dallas Stars Dallas Stars 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)