Změny v českém biatlonu. Gjellanda střídá u žen Bormolini, Moravec se připojí k mužům

30. 4. 2024 14:49
U českých biatlonistek skončil po šesti letech norský trenér Egil Gjelland. Nahradí ho Ital Luca Bormolini a bývalý juniorský reprezentant Lukáš Dostál.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

U mužů bude nově působit trojnásobný olympijský medailista Ondřej Moravec, který v realizačním týmu doplní dosavadního kouče Michaela Málka.

Změny potvrdil výkonný výbor Českého svazu biatlonu, jenž o tom dnes informoval na svém webu.

Padesátiletý Gjelland vedl ženskou reprezentaci od roku 2018, kdy vystřídal Zdeňka Vítka.

Pod jeho vedením vyhrála Markéta Davidová v roce 2021 zlato ve vytrvalostním závodu na mistrovství světa v Pokljuce.

O rok dříve se podílel také na bronzových medailích Lucie Charvátové a smíšené štafety na MS v Anterselvě.

Poslední sezona českým biatlonistům nevyšla. Po 14 letech nebyli ani jednou na stupních vítězů a naprázdno vyšli i na únorovém MS v Novém Městě na Moravě.

Krátce po konci sezony skončil na vlastní žádost střelecký trenér Matt Emmons, odchází i dlouholetý asistent žen Jiří Holubec.