Barcelona děkuje českým hvězdám za výhru v řeckém pekle

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Basketbalisté Barcelony vyhráli s velkým přispěním Jana Veselého a Tomáše Satoranského v hale Olympiakosu Pireus třetí duel čtvrtfinálové série play off Evropské ligy a poprvé se v sérii ujali vedení. Čeští reprezentanti se na vítězství 82:80 po prodloužení podíleli dohromady 29 body, Veselý byl se 16 nejlepším střelcem španělského celku, Satoranský k 13 bodům přidal 5 asistencí a 4 doskoky.

Tomáš Satoranský v dresu Barcelony

Ve vyrovnaném utkání plném zvratů sehráli oba Češi klíčové role v prodloužení, v němž se postarali o 9 z 11 bodů hostujícího týmu. Satoranského třetí trojka ze čtvrtého pokusu v zápase znamenala 36 sekund před koncem vyrovnání na 80:80.

Domácím se získat vedení zpět nepodařilo a v poslední sekundě faulovali při tříbodové střele Jabariho Parkera, který dvěma trestnými hody a třetím úmyslně netrefeným rozhodl.

Barcelona, jež zahájila sérii doma porážkou a ve druhém utkání ve své hale vyrovnala, může postup zpečetit ve čtvrtek. Čtvrtý zápas je na programu znovu v hale řeckého klubu.

Čtvrtfinále play off Evropské ligy basketbalistů – 3. zápasy:
Maccabi Tel Aviv–Panathinaikos Atény 85:83, stav série 2:1
Olympiakos Pireus–FC Barcelona 80:82 po prodl. (za hosty VESELÝ 16 bodů, 3 doskoky a 1 asistence, SATORANSKÝ 13 bodů, 5 asistencí a 4 doskoky), stav série 1:2.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.