Dortmund - PSG 1:0Dortmund se přiblížil finále Ligy mistrů! Výhru nad PSG vystřelil Füllkrug

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Favorizovaný Paris St. Germain rozehrál semifinále fotbalové Ligy mistrů zle, ve středu večer podlehl Borussii Dortmund (0:1). O pádu čerstvého francouzského mistra, který dvakrát trefil tyč, rozhodl v prvním poločase domácí útočník Niclas Füllkrug. Odveta v Paříži je na programu v úterý.

Útočník Paris Saint Germain Kylian Mbappé (vpravo) po neproměněné příležitosti v utkání semifinále Ligy mistrů proti Dortmundu.

Fotogalerie

Po opatrném úvodu se k zajímavé akci dopracovali ve 13. minutě domácí. Jadon Sancho vybojoval míč na pravé straně, balon se dostal následně k Marcelu Sabitzerovi, který pálil z úhlu. Gianluigi Donnarumma vytáhl skvělý zákrok.

Po půlhodině zachránil hosty Marquinhos, který nastrčil hlavu do gólové rány Juliana Brandta. Vzápětí se však Signal Iduna Park přece jen dočkal. Stoper Nico Schlotterbeck vystřihl fantastický pas za obranu PSG, Füllkrug si míč v plné rychlosti zpracoval a překonal Donnarummu.

Útočník Dortmundu Niclas Füllkrug (dole) slaví se spoluhráči gól na 1:0.

Do přestávky mohlo být na stadionu Borussie ještě veseleji. Ve 44. minutě Füllkrug přiťukl Sabitzerovi, jehož prudký pokus Donnarumma výtečně kryl. PSG byl v prvním poločase kouzla zbavený, jeho snaha končila před šestnáctkou. Na branku Borussie nevyslal jedinou střelu.

To se ale po změně stran rychle změnilo. Při Dortmundu stáli všichni svatí v 51. minutě, kdy během několika vteřin orazítkovali tyče Kylian Mbappé a někdejší obránce Borussie Achraf Hakimi. Francouzský gigant zapnul naplno motory, hrálo se nahoru-dolů, přibývaly šance na obou stranách. V 60. minutě se chytal za hlavu Füllkrug, který z hranice malého vápna netrefil z jedné branku po nádherné akci Sancha.

Na druhé straně Mbappé vymyslel skvělou přihrávku na Ousmanea Dembélého, brankář Gregor Kobel ale Borussii podržel. Ofenzivní záložník PSG v závěru promarnil i svoji druhou příležitost. Víc už favoritovi domácí defenziva nedovolila, Dortmund tak má do finále blíž.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Ligy mistrů:
Borussia Dortmund - Paris St. Germain 1:0 (1:0)
Branka: 36. Füllkrug. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Maatsen, Schlotterbeck - Fabián Ruiz. Diváci: 81.365 (vyprodáno).
Dortmund: Kobel - Ryerson (87. Wolf), Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Adeyemi (83. Reus), Brandt (87. Nmecha), Sancho - Füllkrug (90.+1 Moukoko). Trenér: Terzic.
PSG: Donnarumma - Hakimí, Marquinhos, Hernandez (42. Beraldo), Nuno Mendes - Zaire-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz - Dembélé, K. Mbappé, Barcola (65. Kolo Muani). Trenér: Enrique.