Po povedené podzimní kvalifikaci jsme o víkendu vyjeli do Uničova na finálový turnaj Planeo Cupu 2024, kde se potkalo 24 nejlepších týmů z celé ČR. Lednový los nám do skupiny přisoudil Tempo Praha, MFK Vítkovice, Sigmu Olomouc, Ústí nad Labem a Hradec Králové. V prvním utkání nás čekalo pražské derby s týmem Tempa. Bohužel bývá našim špatným zvykem, že první utkání na turnaji nám z nějakého důvodu nejdou, což se i potvrdilo a po ospalém výkonu jsme prohráli 0 : 2. Poté nás čekal tým z Vítkovic. Toto utkání se nám již povedlo lépe, dokázali jsme si vytvářet šance a jednu z nich proměnit Gutu a tím rozhodl o našem vítězství 1 : 0. Pak nás čekala hodinová přestávka a následně jsme šli na Sigmu Olomouc. Zde nám utekl začátek, když jsme po dvou minutách prohrávali 0 : 2. Tak také utkání skončilo. Po obědové pauze nás čekal náš soupeř z ligy a to Ústí. Toto utkání se nám herně velmi povedlo, ale bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou vypracovanou šanci a proto utkání skončilo bez branek. Před posledním utkání ve skupině s Hradcem jsme věděli, že pokud chceme pomýšlet na stříbrnou skupinu, tak Hradec, který do té doby měl 100% bilanci musíme porazit. Kluci do toho utkání vlétli s touhou vyhrát. V 10. minutě byli za tuto aktivitu odměnění gólem Důma. 1 : 0. Tento výsledek jsme dokázali udržet až do konce, což znamenalo, že stříbrná skupina byla naše a první hrací den úspěšně za námi. Večer na hotelu jsme s klukstudovali výsledky z dalších skupin, abychom věděli kdo nás druhý hrací den čeká. Do stříbrné skupiny dále postoupil Motorlet, Opava, Pardubice Písek, Bohemians a domácí Uničov. V prvním nedělním utkání nás čekala Opava. Soupeře jsme do žádné větší šance nepustili a byli jsme to my, kdo 2x skóroval, když se nejdřív prosadil Čapek a o pár minut později Matěja. Poté nás čekal Písek. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale bohužel jeden nepohlídaný roh znamenal porážku 0 : 1. Tuto porážku jsme museli hodit rychle za hlavu, jelikož nás čekal další velmi kvalitní tým Motorletu. Dominantnějším týmem byl soupeř, ale branku utkání nepřineslo a my tak získali bod za remízu 0 : 0. Následovala obědová pauza a po ní utkání proti Pardubicím. Tato utkání po obědě bývají zrádná a to se opět ukázalo. S plnými bříšky jsme prohráli 0 : 1. Pomalu nám začali docházet síly. Kluci doplnili v šatně energii a šli na domácím tým z Uničova. V tomto zápase se nám povedl vstup, když jsme hned od 3. minuty po brankách Důma a Matěji vedli 2 : 0. Soupeř v závěru už jen dokázal kosmeticky upravit skóre a my se tak radovali z výhry 2 : 1. V posledním utkání turnaje nás čekala Bohemka. Kluci toto utkání již hráli na doraz. Hrálo se nahoru a dolu se šancemi na obou stranách. Dlouho to vypadalo, že utkání skončí remízou, ale 4. minuty před koncem po rohu Matěji si ve vápně našel míč Novisedlák a hlavou nás poslal do vedení 1 : 0. Tento výsledek vydržel až do závěrečného hvizdu, který pro nás znamenal konečné 13. místo. S celkovým výsledek jsme spokojeni, jelikož skončit třináctí z celé ČR považujeme za velký úspěch. Během turnaje jsme si jasně dokázali, že umíme hrát téměř s každým týmem, takže doufáme, že si tyto výkony převedeme i do ligy. Nejvíc se vážíme vítězství nad Hradcem ve skupině, protože se tento soupeř nakonec stal celkovým vítězem. Kromě pěkného celkového týmového umístění si z Uničova odváží individuální ocenění i Patrik Mašek, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Pochválit ale musím i ostatní hráče, kteří se do turnaje zapojili a přispěli tak k velmi dobrému výsledku jehož jsme dosáhli.