Český orienťák

SESTŘIH: Dánové zvládli zápas proti Rakousku a připisují si tři body

Dánové si pohlídali zápas proti Rakousku a za bezproblémovou výhru si připisují tři body. Po opatrném vstupu do zápasu zahřáli své střelecké zbraně a Rakousko přehráli 5:1. Dva góly a asistenci zaznamenal Joachim Blichfeld, dvěma nahrávkami přispěl Patrick Russell.

Sestřih utkání Rakousko – Dánsko

Po váhavých počátečních minutách první třetiny přeřadil tým Dánska na vyšší výkonnostní rychlost a vybojoval první gól, trefil se matador dánského národního týmu Markus Lauridsen. Na něj posléze po hrubé chybě Marco Rossiho navázal krajan Frederik Storm, a Dánsko tak vedlo 2:0. Dvacet pět sekund před koncem úvodní části utkání se ale změnila číslice i na rakouské straně tabule, když nečekaným nahozením od modré čáry překvapil dánského gólmana Rakušan Manuel Ganahl.

Výrazně opatrnější byla druhá třetina. Ani jeden tým nechtěl připustit větší gólový únik soupeře, nicméně minutu a šest vteřin před druhou sirénou zamířil a pálil Joachim Blichfeld, díky němuž Dánsko Rakousku odskočilo na rozdíl dvou branek.

Závěr zápasu byl pro Dány už spíše formalitou, když stav postupně upravili Felix Scheel na 4:1 a Joachim Blichfeld na konečných 5:1. Dánsko do turnaje vstoupilo jasnou výhrou, Rakousko si naopak na body musí ještě počkat.

Rakousko – Dánsko 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Ganahl (Haudum, Rohrer) – 14. M. Lauridsen (Blichfeld, Russell), 17. Storm, 39. Blichfeld (Wejse, O. Lauridsen), 54. Scheel (Bruggisser, Nicholas B. Jensen), 59. Blichfeld (Aagaard, Russell).

Rakousko: Madlener – Zündel, Heinrich, Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, T. Raffl, Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl, Rohrer, Haudum – Wukovits, Thaler, P. Huber. Trenér: Bader.

Dánsko: Dichow – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Nicholas B. Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell, Blichfeld – From, True, Olesen – N. Andersen, Moelgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz. Trenér: Gath.