Simone Avondetto

Simone Avondetto | foto: Profimedia.cz

Mistry Evropy na horských kolech jsou Avondetto a znovu Pieterseová

• 0
Simone Avondetto vyhrál jako první Ital mistrovství Evropy v cross country horských kol v elitní mužské kategorii. Mezi ženami obhájila titul Nizozemka Puck Pieterseová.

Česká reprezentantka Jitka Čábelická skončila na rozblácené trati v dešti a mlze v rumunském lyžařském středisku Cheile Gradistei jednadvacátá. Sedmatřicetiletý Jan Škarnitzl obsadil 26. místo.

„Pro ‚Škarnu‘ je to 46. akce typu evropského a světového šampionátu nebo olympijských her za sebou. Ani jednou nevynechal, a to od juniorských let. Veliký respekt k této výkonnosti,“ uvedl reprezentační trenér Viktor Zapletal na webu cyklistického svazu.

Junior Bažant získal na ME v cross country horských kol stříbro

Kvůli nemoci na šampionátu chyběl nejlepší český biker Ondřej Cink, který loni dojel desátý.

V závodě žen zvládla plný počet kol jen polovina ze 40 startujících. „Závodilo se na samé hranici regulérnosti. Řada zcela vyčerpaných a podchlazených jezdkyň závod předčasně ukončila. Déšť odpoledne ještě více zesílil a viditelnost byla tak 15 až 20 metrů,“ řekl Zapletal.

O nejlepší český výsledek na šampionátu se postaral v sobotu šestnáctiletý Kryštof Bažant druhým místem mezi juniory. Čábelická byla ve čtvrtek devátá v short tracku.

Mistrovství Evropy v cross country horských kol

Cheile Gradistei (Rumunsko)

Muži: 1. Avondetto (It.) 1:14:57, 2. Andreassen (Dán.) -50, 3. Schelb (Něm.) -1:07, 4. Griot (Fr.) -1:14, 5. Brandl -1:46, 6. List (oba Něm.) -1:53, ...26. Škarnitzl (ČR) -7:22.

Ženy: 1. Pieterseová (Niz.) 1:28:09, 2. Mitterwallnerová (Rak.) -1:12, 3. Benzová (Něm.) -2:15, 4. Kollerová (Švýc.) -3:29, 5. Seiwaldová (It.) -4:34, 6. Terpstraová (Niz.) -5:22, ...21. Čábelická (ČR) -1 kolo.

Ženy do 23 let: 1. Halterová (Švýc.) 1:14:09, 2. Hahnová (Něm.) -26, 3. Hutterová (Švýc.) -38, ...15. Viktorová -6:09, 18. Hanáková -9:07, 21. Spěšná -8:59, Holubová (všechny ČR) nedokončila.