Juventus - Salernitana 1:1Bergamo porazilo AS Řím a zajistilo Juventusu i Boloni účast v Lize mistrů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalisté Bergama v přímém souboji o účast v Lize mistrů porazili v italské lize AS Řím 2:1. Juventus a Boloňa mají díky tomu na Římany dvě kola před koncem nedostižný sedmibodový náskok a zajistily si účast v milionářské soutěži. Boloňa si ji zahraje poprvé. Juventus gólem Adriena Rabiota v nastavení vyrovnal proti jistě sestupující Salernitaně na 1:1.

Fotbalisté Juventusu Turín se přiblížili Lize mistrů

Bergamo zvítězilo díky dvěma trefám De Ketelaerea v 18. a 20. minutě. Římané už jen snížili díky proměněné penaltě Pellegrina z 66. minuty. Atalanta si před svým dnešním soupeřem udělala na pátém místě tříbodový náskok a má zápas k dobru. Svěřenci Gian Piera Gapseriniho se 22. května ve finále Evropské ligy utkají s Leverkusenem.

Salernitana šla ve 27. minutě v Turíně překvapivě do vedení. První ligový gól v kariéře dal obránce Pierozzi, jenž v týmu hostuje z Fiorentiny. Juventusu se podařilo vyrovnat až v samém závěru, propadlý míč po rohu na zadní tyči dorazil Rabiot. „Stará dáma“ remizovala popáté v řadě, což se jí stalo poprvé od roku 2009.

Předposlední Sassuolo na hřišti FC Janov přišlo o vedení, prohrálo 1:2 a míří za sestupem. Hosté šli do vedení ve 31. minutě díky penaltě Pinamontiho. Janov ve druhém poločase otočil po trefě Badelje a vlastní brance Kumbully. Hosté ztrácejí dvě kola před tři body koncem na sedmnácté Empoli, které dnes prohrálo s římským Laziem 0:2. Janov je jedenáctý.

Verona po stejném průběhu doma podlehla FC Turín. Hellas vedl ještě v 76. minutě po brance Šwiderského 1:0, ale následně při svém prvním startu v Serii A za Turín srovnal osmnáctiletý Kypřan Savva a sedm minut před koncem rozhodl o výhře „Býků“ střídající Pellegri. Svěřenci Ivana Juriče se v lize prosadili po sérii čtyř zápasů bez vstřeleného gólu. Verona má na sestupové příčky náskok čtyř bodů, osmnácté Udine však v pondělí čeká dohrávka na půdě Lecce. Turín je desátý a na pohárové příčky ztrácí jeden bod.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:
Lazio Řím - Empoli 2:0 (45.+3 Patric, 89. Vecino)
FC Janov - Sassuolo 2:1 (56. Badelj, 63. vlastní Kumbulla - 31. Pinamonti z pen.)
Hellas Verona - FC Turín 1:2 (67. Šwiderski - 77. Savva, 83. Pellegri)
Juventus Turín - Salernitana 1:1 (90.+1 Rabiot - 27. Pierozzi),
Bergamo - AS Řím 2:1 (18. a 20. De Ketelaere - 66. Pellegrini z pen.).