PSG v Mbappého posledním domácím ligovém zápase prohrál s Toulouse

Kylian Mbappé musel v posledním domácím zápase francouzské fotbalové ligy v dresu Paris St. Germain spolknout porážku 1:3 s Toulouse. Clermont a Lorient sestoupily.

Kylian Mbappé z PSG při utkání Toulouse

Fanoušci PSG se s Mbappém rozloučili působivou choreografií. Před posledním ligovým vystoupením francouzské hvězdy v Parku princů rozvinuli transparent s nápisem: Jako dítě pařížského předměstí ses stal legendou PSG. Domácí příznivci následně vyvěsili obraz mistra světa z roku 2018 v jeho proslulé póze při oslavě gólu, obklopeného zlatými vavřínovými ratolestmi.

Pětadvacetiletý hráč v pátek potvrdil, že po sedmi letech neprodlouží končící smlouvu s francouzskými mistry. Odejít by měl do Realu Madrid. Mbappé, který jako osmnáctiletý přestoupil do Paříže za 180 milionů eur z Monaka, opustí klub zadarmo.

Pařížany sice poslal Mbappé v osmé minutě do vedení, za pět minut ale srovnal Dallinga. Ve druhém poločase rozhodli o vítězství hostů Gboho a Magri. Náladu pařížským fotbalistům i divákům zvedl alespoň závěrečný ceremoniál s přebíráním trofeje pro mistry ligy.

Z Ligue 1 sestoupí Clermont a Lorient. Clermont doma nestačil na Lyon 0:1, Lorient v Marseille prohrál 1:3.

Francouzská fotbalová liga - 33. kolo:
Clermont - Lyon 0:1 (53. Mangala)
Marseille - Lorient 3:1 (36. a 54. z pen. Aubameyang, 41. Gigot - 43. Mendy)
Montpellier - Monako 0:2 (52. Ouattara, 65. Fofana)
Nantes - Lille 1:2 (54. Abline - 8. a 11. David)
Paris St. Germain - Toulouse 1:3 (8. Mbappé - 13. Dallinga, 68. Gboho, 90.+5 Magri)
Rennes - Lens 1:1 (82. Salah - 49. Fugini)
Štrasburk - Mety 2:1 (89. Emegha, 90.+1 Andrey Santos - 54. Mikautadze)