MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

SESTŘIH: Doba bronzová českého parahokeje trvá, v Kanadě porazili v boji o třetí místo Čínu

Český výběr parahokejistů udržel třetí místo na světě. Na šampionátu v Calgary se v zápase o bronz opět střetl s Čínou a opět zvítězil. Góly dali postupně Hečko, Ohar a Kubeš. Soupeř vedl 1:0, ale Češi odpověděli třemi trefami za sebou a Číňané pak snižovali na 2:3.

Klid českému výběru dodával zejména v poslední třetině, kdy už byla na jeho výkonu znát nervozita, také brankář Kudela. Ten zlikvidoval několik velmi nebezpečných situací a hodně přispěl k úspěšnému výsledku, když mařil čínské brejky.

V závěru český celek mohl ještě zvýšit vedení, když měli velké šance Hečko a Sedláček. Při power-play Číny pak měl minutu a pět vteřin před koncem velkou šanci Žižlavský a český tým se už ubránil početní převaze soupeře.