Kazachstán - Lotyšsko 0:2SESTŘIH: Obhájci bronzu z Lotyšska slaví třetí výhru na šampionátu

Aktualizováno

Hokejisté Lotyšska porazili na mistrovství světa v Ostravě Kazachstán 2:0 a vyhráli i třetí zápas, ale poprvé v základní hrací době. Obhájci bronzových medailí jsou ve skupině B druzí. Lotyši se dvakrát prosadili ve druhé třetině zásluhou Robertse Bukartse a Egleho, čisté konto udržel při svém prvním startu na turnaji Kristers Gudlevskis.

Sestřih zápasu Kazachstán - LotyšskoVideo: Česká televize

Fotogalerie

Kazaši měli v první třetině hned třikrát výhodu přesilové hry, ani jeden prohřešek soupeře proti pravidlům však nepotrestali. V první přesilovce byl blízko otevření skóre Šesťakov, nezamířil ale přesně.

Ve druhé výhodě brankář Gudlevskis, který dostal šanci místo odpočívající jedničky Merzlikinse, zlikvidoval Michajlisovu šanci. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě vychytal i Rachmanova. Za Lotyše odpověděl jen Rihards Bukarts.

Mladší z bratrské dvojice Bukartsů měl další šanci v polovině utkání po soupeřově chybě v rozehrávce, Šutov mu ale stihl vypíchnout před zakončením puk. Ve 32. minutě už se prosadil Roberts Bukarts.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

Kazachstán se ve druhé části několikrát dostal do přečíslení, ani jednou jej ale nedokázal využít. Ve 34. minutě si Gudlevskis poradil se zakončením Rachmanova. O dvě minuty později kapituloval Šutov, když jej po chybě v rozehrávce prostřelil Egle.

Ideální šanci zdramatizovat duel měl Kazachstán na začátku třetí třetiny v další přesilovce, ani Indrašisův faul ale nepotrestal. Rymarevovu příležitost zmařil Gudlevskis. Jedenatřicetiletý gólman udržel podruhé v kariéře na MS čisté konto, i proto, že v 56. minutě zlikvidoval samostatný nájezd Michajlise.

Soutěž: Největší hokejový fanoušek

Pošli fandící fotku a vyhraj hodnotné ceny v soutěži na Novinky.cz

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina B (Ostrava):
Kazachstán - Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Roberts Bukarts (Batna), 36. Egle. Rozhodčí: Björk (Švéd.), Vikman (Fin.) - Briganti (USA), Hofer (Něm.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 7025.
Kazachstán: Šutov - Metalnikov, Breus, Orechov, Danijar, Dichanbek, Beketajev, Koroljov, Gajtamirov - Rymarev, Šesťakov, Starčenko - Michajlis, Omirbekov, Savickij - Muratov, Muchametov, Panjukov - Rachmanov, Bojko, Asetov. Trenér: Mambetalijev.
Lotyšsko: Gudlevskis - Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis - Daugavinš, Abols, Dzierkals - Robets Bukarts, Batna, Krastenbergs - Indrašis, Ločmelis, Rihards Bukarts - Tralmaks, Egle, Gavars - Ansons. Trenér: Vitolinš.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.