OBRAZEM: Čeští hokejisté porazili Dánsko 7:4 a udělali další krok ke čtvrtfinále

MS V HOKEJI

Čeští hokejisté porazili na domácím mistrovství světa Dánsko 7:4. Foto: Michal Čížek
9
Domov
Echo24
Sdílet:

Čeští hokejisté porazili na domácím mistrovství světa Dánsko 7:4. Tříbodovým ziskem udělali svěřenci kouče Radima Rulíka důležitý krok k postupu do čtvrtfinále a poskočili do čela tabulky základní skupiny A v Praze. Seveřany porazili na velké akci v základní době po 12 letech.

Dánové skórovali jako první, když se na konci 19. minuty prosadil v přesilovce Christian Wejse, už o 58 sekund později ale vyrovnal obránce Jan Rutta. V úvodu druhé třetiny odskočili Češi do dvougólového vedení zásluhou Jakuba Fleka a Lukáše Sedláka, před druhou přestávkou snížil Patrick Russell.

Čeští hokejisté porazili na domácím mistrovství světa Dánsko 7:4.

Oscar Moelgaard sice ve třetí části vyrovnal, ale pak Češi čtyřmi góly definitivně rozhodli. Prosadili se Tomáš Kundrátek, Dominik Kubalík, Matěj Stránský a Ondřej Palát. Na 4:6 snižoval Nathias From.

Dalším soupeřem národního týmu bude v pátek Rakousko, utkání začne ve 20:20.