Juventus díky brance Vlahoviče z úvodu zápasu vyhrál popatnácté Italský pohár

Rekordman Juventus vyhrál popatnácté v historii Italský pohár. Ve finále na Olympijském stadionu v Římě fotbalisté turínského klubu porazili díky gólu Dušana Vlahoviče z úvodu utkání 1:0 Atalantu Bergamo.

Fotbalisté Juventusu se radují z branky

Vlahovič vstřelil jedinou branku zápasu už ve 4. minutě, kdy proměnil sólo po přihrávce Andrey Cambiassa. Čtyřiadvacetiletý srbský útočník dostal míč do sítě ještě v 73. minutě, ale kvůli těsnému ofsajdu jeho gól po zásahu videorozhodčího neplatil.

Někdejší italský hegemon Juventus se tak dočkal první trofeje od roku 2021, kdy získal pohár také po finálové výhře nad Bergamem. Rekordmanem soutěže je „Stará dáma“ s velkým náskokem, o druhé místo se dělí AS Řím a Inter Milán s devíti výhrami.

Atalanta získala Italský pohár pouze v roce 1963, následující čtyři finále prohrála. Bez trofeje se ale se sezonou loučit nemusí, za týden čeká klub z Bergama finále Evropské ligy proti Leverkusenu.

inále fotbalového Italského poháru v Římě:
Juventus Turín - Atalanta Bergamo 1:0 (1:0)
Branka: 4. Vlahovič.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.