Špatná zpráva pro fanoušky Bostonu, dobrá zpráva pro fanoušky českých hokejistů ... Boston - Florida 1:2

Pokud jste na stanici kanálu Nova Sport sledovali přímý přenos semifinále Východní konference play off  Boston -  Florida, bylo na vás, zda jste chtěli, aby David Pasterňak a Pavel Zacha s týmem Bostonu postoupili dál v play off do finále Východní konference   NHL nebo, aby oba borci přicestovali do Prahy posílit český tým na MS.

V utkání od konce  první třetiny vedli borci  Bostonu, ale po půl hodině hry soupeř z Floridy vyrovnal.  Už se zdálo, že zápas dopadne remízou a dočkáme se  prodloužení, jenže pak se Gustav Forsling z Floridy trefil   z dorážky   1 minutu a 33 sekund před koncem a vstřelil důležitou a jak se pak ukázalo rozhodující branku. Televizní diváci se v  Česku  tak ve 4 hodiny v noci vypořádavali s informací, že letošní sezóna medvědům z Bostonu tím pádem skončila, alespoň jenom ta klubová. Naopak  čeští fanoušci mohou  s nadějí  vyčkávat, zda-li se David Pastrňák a Pavel Zacha rozhodnou přijet posílit český reprezentační  tým na Mistrovství světa v Praze.  Hokejisté Floridy postoupili do konferenčního finále, kde se utkají s New Yorkem Rangers.

Boston 17. května 2024

Lední hokej

NHL

Semifinále Východní  konference

Boston Bruins  -  Florida Panthers    1:2  (1:0, 0:1, 0:1)
Stav série: (2:4)

Branky:  19:07' Zacha (DeBrusk, P. Wotherspoon) -   32:44' Lundell   • 58:27' Forsling  (Lundell, M. Tkachuk)

Střely na bránu: 23 – 28 * Přesilová hra: 0/2 – 0/3  * Trestné minuty: 8 – 6

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto a koláž: Petr Skála)

Odvrátí fotbalový svaz pohromu?

2.6.2024 09:00:00

Pořádná finanční rána hrozí fotbalovému svazu. Poté, co se vzdal řízení nejvyšší ligové soutěže, je pro něj MOL cup, který pořádá klenotem. Což je ale bohužel něco, co svaz příliš neumí. Nejde z...