nabor

15. etapa byla královskou etapou celého Giro d’Italia 2024. Dominanci předvedl Tadej Pogačar, který rozmetal konkurenci. Skvělý výkon předvedl Jan Hirt, který se opět posunul do Top 10.

Miniatura: SprintCycling
Fotografie: Procyclingstats

Tadej Pogačar předvedl další ohromující výkon na královské 15. etapě Gira d’Italia 2024 do Livigna. Slovinský jezdec v růžovém dresu zaútočil 14 km před cílem na předposledním stoupání Passo di Foscagno a ujel zbytku favoritů na celkové pořadí.

Pogačar postupně dojel a předjel všechny členy úniku včetně lídra Naira Quintany z Movistaru. Do cíle v Livignu dojel osamocen s náskokem 29 sekund před Quintanou. Třetí místo obsadil Georg Steinhauser z týmu EF Education-EasyPost, který ztratil 2:32 minuty.

Zbytek favoritů na celkový triumf přijel do cíle s velkým mankem. Geraint Thomas z Ineos Grenadiers a Dani Martínez z Bora-Hansgrohe ztratili 2:50 minuty. Pogačarův náskok v průběžném pořadí se tak výrazně navýšil na 6:41 minuty před Thomasem.

Slovinský jezdec tak svou dominanci na Giru d’Italia ještě umocnil a učinil obrovský krok k celkovému vítězství. Jeho sólový únik v závěrečných kopcích byl dalším důkazem Pogačarovy výjimečné formy.