Děčín po obratu v závěru vyhrál nad Ostravou úvodní zápas o ligový bronz

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Basketbalisté Děčína vstoupili vítězně do souboje o třetí místo v NBL. Na domácím hřišti vydřeli vítězství 78:74 nad Ostravou až po obratu v poslední čtvrtině a v sérii hrané na dvě vítězství se ujali vedení. O zisku bronzu mohou rozhodnout ve čtvrtek v Ostravě. Případný třetí zápas play off je na programu v sobotu 25. května opět v Děčíně.

Ilustrační foto

Po vyrovnaných úvodních minutách převzala hostující Nová huť kontrolu nad utkáním a ve druhé čtvrtině vedla až o 16 bodů. Válečníci postupně manko mazali, ještě sedm minut před koncem ale prohrávali o devět bodů.

Necelých pět minut před koncem poslal domácí do nejtěsnějšího vedení trojkou Tomáš Pomikálek. V dramatické koncovce se pak skóre přelévalo, poslední minuta ale vyšla lépe Děčínu. „Věděli jsme, že budeme v prvním poločase hrůzostrašní, protože po semifinále jsme vlastně pořádně netrénovali a rozebíhali jsme se až dnes. Odpočinek byl zkrátka potřeba,“ řekl děčínský kouč Tomáš Grepl.

Jeho tým bojoval o finále s Ústím nad Labem v sedmi zápasech, sérii ztratil ve čtvrtek. „Dnes jsme bojovali celý zápas v obraně, ale ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme měli být nejvíce semknutí v defenzivě, se nám to moc nevedlo. Tohle musíme zlepšit, protože Ostrava bude v domácím prostředí střílet mnohem lépe než tady. Pokud tam chceme uspět, musíme zlepšit hru na obou polovinách hřiště,“ dodal Grepl.

Nejlepším střelcem domácích byl Pomikálek s 21 body. „Nebýt jeho, nevím, jak by zápas dopadl,“ ocenil spoluhráče pivot Petr Macháč. Stejnou bilanci jako Pomikálek měl v dresu Ostravy Matej Majerčák, který přidal deset asistencí.