Boloňa ztratila proti Juventusu tříbrankový náskok, ale po remíze zůstala třetí

foto Utkání 37. kola italské fotbalové ligy Boloňa - Juventus Turín, 20. května 2024. Domácí hráč Riccardo Calafiori (druhý zprava) dává gól.

Řím - Fotbalisté Boloni ztratili proti Juventusu tříbrankový náskok a souboj o třetí místo v italské lize skončil po divokém průběhu remízou 3:3. Turínský klub se prosadil třikrát až v závěru zápasu, navíc během pouhých devíti minut. Kolo před koncem Serie A tak Boloňa uhájila třetí příčku, dnešní rival má nadále stejně bodů.

Domácí začali zostra. Ve druhé minutě se prosadil Riccardo Calafiori a nedlouho po něm rozjásal boloňské fanoušky Santago Castro. Po přestávce inkasoval Juventus potřetí, chybu v rozehrávce potrestal opět Calafiori.

Stíhací jízdu zahájil v 76. minutě osmou brankou v sezoně Federico Chiesa, následoval přesný přímý kop Arkadiusze Milika a rána Kenana Yildize. Juventus v lize remizoval v šestém zápase v řadě.

Záchranu dnes oslavili fotbalisté Verony. Na hřišti poslední Salernitany vyhráli 2:1, druhým ligovým gólem sezony k tomu pomohl slovenský záložník Tomáš Suslov. Z posledních pět kol Hellas uspěl s plným bodovým ziskem potřetí.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Salernitana - Hellas Verona 1:2 (90. Maggiore - 22. Suslov, 45.+3 Folorunsho), Boloňa - Juventus Turín 3:3 (2. a 53. Calafiori, 11. Castro - 76. Chiesa, 83. Milik, 84. Yildiz).