Budoucí gymnazisté si v Karlových Varech vyzkoušeli přijímačky nanečisto

Na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech probíhaly zkoušky nanečisto
Žáci pátých a devátých tříd si mohli na Prvním českém Gymnáziu v Karlových Varech vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Budoucí uchazeči o studium na gymnáziu nebo jiných středních školách tak zjistili, co je čeká při skutečných testech. Připraveny pro ně byly úkoly z českého jazyka a matematiky.
Čtěte také
Přijímací zkoušky nanečisto jsou na Prvním českém gymnáziu v Karlových Varech už zvyklostí. S výjimkou let, kdy probíhala epidemie a zkoušky se uskutečnily online, se konají pravidelně. Pro mladé uchazeče představují cennou příležitost připravit se na stresující situaci, která je čeká při skutečných testech.
Zájem o zkoušky nanečisto roste
Letos se do testů přihlásilo kolem 80 žáků z pátých tříd a kolem 80 deváťáků. Organizátoři upozorňují, že zkoušky jsou otevřeny všem zájemcům, nejen těm, kteří se na karlovarské gymnázium chystají hlásit. Kromě samotného testování měli účastníci možnost využít komentované prohlídky školy. Více informací je dostupných na stránkách školy.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Procházková: V problémech je Ukrajina i Rusko. Putin hraje o čas, než se mu začne hroutit ekonomika
-
Těžba ukrajinského bohatství naráží na řadu překážek. Je dohoda tak cenná, jak Trump doufá?
-
Krizový štáb k nehodě u Hustopečí: Bečva není kontaminovaná, musíme zabránit dalšímu znečištění
-
USA řeší s Hamásem propuštění amerických rukojmí. S teroristickým hnutím dosud nikdy nejednaly