Pane prezidente, začal bych tzv. šmírovací vyhláškou, která je v těchto dnech široce diskutována. Poté, co se provalila její příprava, dal od návrhu ruce pryč premiér Fiala i ministr vnitra Rakušan. Chystala to ale tato vláda, takže co si o tom myslet? Nevědí snad, co jejich úředníci činí? Není to ostatně první cenzurní opatření, které z vlády vyšlo…
Ano, cenzurních opatření bylo víc. Vzpomeňme na zablokování webů, které bylo posléze soudně označeno za protizákonné. Anebo všechny akce plukovníka Foltýna a konec konců i paragraf o činnosti pro cizí moc. Toto je vlastně další výhonek vládní cenzury.
Nevěřím Fialovu prohlášení, že o tom nevěděl a domnívám se, že do té doby, než se setkal s kritikou, která by oslabila beztak slabou naději na volební úspěch ODS, tak pokud vyhlášku sám neinicioval, minimálně o ní věděl. Je to vyhláška dvou ministerstev, takže musela probíhat komunikace uvnitř vlády. Premiér, který by o takové komunikaci nevěděl, je samozřejmě špatný premiér.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radim Panenka