DeChambeau vyhrál turnaj PGA v Las Vegas a je pátý v žebříčku

Las Vegas

Americký golfista Bryson DeChambeau vyhrál v Las Vegas už čtvrtý turnaj z posledních dvanácti startů na PGA Tour a ve světovém žebříčku si polepšil na páté místo. Souboj s krajanem a obhájcem titulu Patrickem Cantlayem rozhodl na šestnácté jamce.

Bryson DeChambeau líbá trofej pro vítěze turnaje v Las Vegas.

Pětadvacetiletý DeChambeau předvedl na 16. jamce povedený pat z téměř 20 metrů, zapsal si eagle, tedy dvě rány pod par, a vystřídal Cantlaye v čele. Těsný náskok jedné rány už uhájil. Turnaj s názvem Shriners Hospitals for Children Open vyhrál se skóre -21.

Loni Cantlay v Las Vegas zvítězil až po rozstřelu s českým rodákem Alexem Čejkou, v neděli mu nevyšla na sedmnáctce rána z bunkeru a zapsal si po ní ránu nad par. DeChambeau oslavil páté vítězství na PGA Tour v kariéře, v žádném ze čtyř kol nezahrál více než 66 úderů, tedy pět pod par.

Po dvou týdnech má světový žebříček golfistů opět nového lídra. Angličan Justin Rose díky úspěšné obhajobě titulu na turnaji European Tour v Antalyi vystřídal Američana Brookse Koepku a načne celkově svůj třetí týden v čele. Jedničkou byl už letos v září.

Osmatřicetiletý Rose, olympijský vítěz z Ria de Janeiro, v neděli vyhrál Turkish Airlines Open až po rozstřelu s Číňanem Li Chao-tchungem. "Je to příjemné a něco, na co můžeme být pyšní. Ale být jedničkou samozřejmě neznamená, že příští turnaj hned začnete s náskokem jedné rány," řekl Rose.

Koepka byl v pořadí třiadvacátou jedničkou světového golfu. Rekordmanem v délce kralování žebříčku je jiný Američan Tiger Woods, jenž byl v čele 683 týdnů. Aktuálně Woodsovi patří 13. příčka.

Golfový turnaj Shriners Hospitals for Children Open série PGA Tour (par 71, dotace 7 milionů dolarů):