U Národního divadla ve Vltavě na Memoriálu Alfreda Nikodéma plavalo rekordních 397 otužilců

Memoriál Alfreda Nikodéma, jehož  72. ročník byl druhý svátek vánoční odstartovaný  jako obvykle  v Praze na k soutoku Vltavy  s Labem nejbližším cípu Slovanského ostrova, odplaval za rekordní účasti  otužilců. Do Prahy přijelo závodit nebo jen se zúčastnit  397 plavců, což podle pořadatelů bylo o 28 více než v roce 2017.

Diváci se rozmístili jako obvykle na mostu Legií a na Masarykově nábřeží u Národního divadla odkud se sledoval nejstarší otužilecký závod v Česku nejlépe. Teplota vody ve Vltavě podle panelu, který byl přinesený závodníky na místo startu i zároveň cíle,  dosahovala 4,5 stupně, jinak  teplota ve vzduchu 2,5 stupně nad nulou.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

V hlavním závodě vyhrála jako loni  stále ještě nejmladší česká přemožitelka kanálu La Manche Lenka Štěrbová, na druhém místě skončil Jakub Kočař.

Zajímavosti ze 72. ročníku Memoriálu Alfréda Nikodéma

Nejstarším plavcem byla osmaosmdesátiletá Božena Černá

Nejmladšími se stali desetiletí Anna Amálková z otužileckého kluvu Holoubkov a Jakub Chytil z klubu Neratovice.

Mezi plavci byl i  otec nejmladšího Jakuba Jaroslav Chytil, který od pořadatelů dostal pohár za letošní překonání Severního průlivu proslulého chladnější vodou, než má La Manche.