MČR Prostějov

Kvalifikaci v Ga-Pa vyhrál Kubacki před Kobajašim. Koudelka znovu ve špičce

Nedoskočil nejdále, přesto na Dawida Kubackého v kvalifikaci druhého závodu Turné čtyř můstků nikdo nestačil. Polák půjde do novoročního klání v Garmisch-Partenkirchenu s číslem 1. Nejdelší skok dne předvedl Rjoju Kobajaši, kterému patřila druhá příčka. Ze čtveřice Čechů postoupil mezi padesátku nejlepších pouze Roman Koudelka. Vytáhl se však skvělým skokem: 132,5 metru jej vystřelilo na sedmou příčku a v 1. kole vyzve domácího Severina Freunda. Přímý přenos závodu sledujte v úterý od 13:55 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/DPA autor: FrankHoermann/SVEN SIMON

Jedenáctý muž z Oberstdorfu Koudelka navázal na úspěšnou kvalifikaci z úvodního závodu, do něhož prošel jako šestý. V prvním kole závodu se v tradičním k.o. systému utká s bývalým mistrem světa a vítězem Světového poháru Severinem Freundem, jenž se v listopadu vrátil na můstky po téměř dvou letech a operacích kolena.

Zbylí Češi skončili v šesté desítce. Čestmír Kožíšek byl sedmapadesátý, hned za ním skončil Viktor Polášek, jenž v Oberstdorfu bodoval na 28. místě. Lukáš Hlava obsadil šedesátou pozici.

"Kvalifikace se nám úplně nevydařila. Lukáš Hlava po tréninkových skocích určitě měl na postup, pro Viktora Poláška je tento můstek vzhledem k specifickému profilu ne tak oblíbený, což se bohužel dnes ukázalo. Roman Koudelka potvrdil svoji příslušnost do TOP 10 vydařeným kvalifikačním skokem," řekl trenér českých reprezentantů David Jiroutek.

Kvalifikaci vyhrál Kubacki, jenž o půl bodu porazil vítěze úvodního závodu Turné Kobajašiho. Japonec předvedl suverénně nejdelší skok dne 140 metrů, ale stejně jako v Oberstdorfu dostal nižší bodové ohodnocení.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Kubacki (Pol.) 138,1 b. (135,5 m), 2. R. Kobajaši (Jap.) 137,6 (140), 3. Stoch (Pol.) 136,4 (135,5), 4. Eisenbichler (Něm.) 134,4 (135,5), 5. Stjernen (Nor.) 133,5 (135), 6. Geiger (Něm.) 132,1 (133,5), 7. Koudelka 130,3 (132,5), ...57. Kožíšek 97,6 (117), 58. Polášek 97,3 (116), 60. Hlava 95,9 (117,5).

Dvojice pro 1. kolo: Koudelka - Freund (Něm.).