Pittsburgh - Winnipeg 4:0Simon skóroval proti Winnipegu, Hronkovy asistence pomohly ukončit zlou sérii

New York

Hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu sedmi zápasy. Filip Hronek dvakrát asistoval při výhře Detroitu, Dominik Simon vstřelil proti Winnipegu svůj šestý gól v sezoně. Tomáš Nosek se podílel na výhře Vegas 3:2 nad Anaheimem gólem a asistencí.

Dominik Simon překonává Connora Hellebuycka (37).

Pavel Francouz strávil duel s New Yorkem Rangers jen na střídačce, zatímco v sestavě hostů nechyběl Filip Chytil. 19letý forvard strávil na ledě přes dvanáct minut, aniž by si připsal kanadský bod, jeho tým prohrál v Coloradu 1:6.

Radek Faksa pomohl asistencí k výhře Dallasu 2:1 nad Washingtonem. Český útočník bodoval při přesilové hře. Zatímco na trestné lavici seděl kapitán hostů Alexandr Ovečkin, Faksa se objevil na ledě v přesilové formaci s největšími hvězdami svého týmu, aby plnil černou práci na hranici brankoviště. Rodák z Vítkova tečoval střelu Alexandra Radulova, následnou dorážkou Tylera Seguina se pak Dallas dostal do vedení 1:0. Druhý gól přidal Seguin v prodloužení.

Detroit ukončil šestizápasovou sérii porážek, když zvítězil 4:3 po prodloužení nad Nashvillem. Dvěma asistencemi k tomu přispěl obránce Filip Hronek. Pro Rudá křídla se přitom ani tento mač nevyvíjel dobře. Za stavu 2:0 pro Predátory však Hronek vyvezl kotouč z vlastní třetiny a poté jednou rukou přihrál Andreasi Athanasiouovi, jenž vzápětí snížil na rozdíl jediné branky. V prodloužení pak rozhodl povedenou individuální akci Dylan Larkin, u jehož trefy byla opět připsána gólová přihrávka Hronkovi.

Dominik Simon skóroval proti Winnipegu, ač komentátor hlasitě oslavoval povedený zákrok Connora Hellebuycka. Opakovaný záznam však ukázal, že americký gólman zastavil kotouč až za brankovou čárou.

Lukáš Sedlák odehrál přes osm minut v klání, které jeho Columbus prohrál 2:4 na ledě Caroliny. Pavel Zacha pobyl na ledě Arizony přes sedmnáct minut, jeho Ďáblové vyhráli 3:2 po nájezdech.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Winnipeg 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Määttä, 15. Cullen, 35. Simon, 57. Letang. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.642. Hvězdy zápasu: 1. Simon, 2. Murray, 3. Cullen (všichni Pittsburgh).
Detroit - Nashville 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. Athanasiou (Hronek), 34. Vanek, 52. Bertuzzi, 65. D. Larkin (Hronek) - 18. P. K. Subban, 24. C. Smith, 59. Johannsen. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin (Detroit), 2. Rinne (Nashville), 3. Bertuzzi (Detroit).
Carolina - Columbus 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Ferland, 7. D. Hamilton, 27. McKegg, 60. Aho - 36. Bjorkstrand, 37. Panarin. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15.346. Hvězdy zápasu: 1. McKegg, 2. D. Hamilton, 3. Aho (všichni Carolina).
Dallas - Washington 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. a 64. Seguin (na první Faksa) - 31. Eller. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Orlov (Washington).
Colorado - NY Rangers 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 7. a 48. Rantanen, 5. MacKinnon, 33. Landeskog, 46. Kerfoot, 54. Graves - 50. R. Strome. Střely na branku: 47:25. Diváci: 17.287. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado).
Arizona - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. Garland, 30. Fischer - 2. Hischier, 37. Coleman, rozhodující sam. nájezd Palmieri. Střely na branku: 25:35. Diváci: 12.636. Hvězdy zápasu: 1. Stafford (New Jersey), 2. Fischer (Arizona), 3. Coleman (New Jersey).
Anaheim - Vegas 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 22. Sprong, 23. Rowney - 7. Schmidt (Nosek), 31. Nosek, 31. Pacioretty. Střely na branku: 27:42. Diváci: 17.122. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Vegas), 2. H. Lindholm, 3. Rowney (oba Anaheim).